Tehotný muž Thomas Beatie sa rozišiel s manželkou

Thomas Beatie
Thomas Beatie sjeho manželkou Nancy a dcérkou Susan Juliette Foto: SITA/AP
Bez názvu
Foto: www.backseatcuddler.com

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Američan Thomas Beatie, ktorý ako prvý muž priviedol na svet dieťa, sa po deviatich rokoch manželstva rozišiel s manželkou Nancy.

Uviedol to počas nakrúcania epizódy televízneho programu The Doctors (2008), ktorú odvysielajú 7. mája. Okrem toho Beatie prezradil, že podstúpil poslednú operáciu, ktorá ho definitívne zmenila na muža.

„Nancy už neuvidí moje nové ja,“ povedal 38-ročný Beatie. Na margo krachu manželstva poznamenal, že istý čas to bolo lepšie, inokedy horšie, no napokon sa rozhodli ísť vlastnou cestou.

Thomas Beatie bol pôvodne ženou, ktorá sa volala Tracy Langondino. Tá si zmenila pohlavie na mužské, no po hormonálnej liečbe si ponechala pôvodné ženské reprodukčné orgány. Pre umelé oplodnenie sa Beatie rozhodol, pretože jeho žena Nancy je po hysterektómii neplodná.

Svoje prvé dieťa, dcéru Susan Juliette, priviedol na svet v lete 2008. V júni 2009 porodil syna Austina a v lete 2010 druhého syna Jensena. Jeho 49-ročná žena Nancy má okrem toho dve deti z predchádzajúceho manželstva.

Thomas Beatie je historicky prvým, ale nie jediným príkladom tehotného muža. V januári 2010 Kalifornčan Scott Moore oznámil, že čaká dieťa, ktoré sa narodilo 9. marca 2010.

Informáciu zverejnila webová stránka people.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Thomas Beatie