Televízia BBC zverejnila raritnú nahrávku hitu Amy Winehouse

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Televízia BBC zverejnila raritnú nahrávku piesne Love Is A Losing Game už zosnulej anglickej speváčky Amy Winehouse. Záznam pochádza z koncertu interpretky v rámci BBC One Sessions z roku 2007 a je tiež súčasťou nového dokumentu Amy Winehouse: In Her Own Words z produkcie spomínanej televízie.

Obrazom: Speváčka Amy Winehouse

Celý film, obsahujúci aj ďalšie doteraz nezverejnené hudobné záznamy či rozhovory, je zatiaľ dostupný len v rámci Veľkej Británie. Rodáčka z Londýna v ňom rozpráva napríklad o vzťahu s bývalým manželom Blakeom Fielderom-Civilom v spojitosti s albumom Back to Black (2006). „Keď som sa s týmto chlapíkom rozišla, nemala som sa k čomu vrátiť. Nepracovala som, každý deň som štyri hodiny hrala biliard, opíjala som sa tak, že ma domov vozili vo fúriku. Myslím, že Back to Black je o zlej nálade,“ uviedla speváčka.

Video: Amy Winehouse – Love Is A Losing Game
Amy Winehouse

vydala debutový album s názvom Frank v októbri 2003. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Winehouse následne získala dve nominácie na BRIT Awards. O tri roky neskôr vyšla jej spomínaná druhá štúdiovka Back To Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessových svetových rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch však nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011 vo veku 27 rokov.

Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu. O interpretke nakrútili tiež dokument Amy, ktorý mal premiéru na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. Do slovenských kín sa dostane 6. augusta, predtým ho však premietnu aj na festivale Pohoda, ktorý sa bude konať od 9. do 11. júla na letisku v Trenčíne.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse