Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Televízor
Foto: Ilustračné foto, www.shutterstock.com
23. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Televízia JOJ dostala od rady pokuty za 25-tisíc eur

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na utorňajšom zasadnutí pokuty 25-tisíc eur. Agentúru SITA informoval zástupca riaditeľa Kancelárie RVR Martin Dorociak.

TV JOJ vysielala nevhodné zábery

Vysielateľ MAC TV s programovou službou JOJ dostal tri pokuty, jednu vo výške päťtisíc eur a dve po desaťtisíc eur. Prvú pokutu, päťtisíc eur, dostal vysielateľ za to, že 19. marca odvysielal v programe Šport príspevok s názvom „Najrýchlejšie K. O. na svete!“, ktorý zobrazoval náhly likvidačný kop do hlavy v rámci kick-boxového zápasu. Pred príspevok pritom nezaradil slovné upozornenie „Nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov“.

Druhú pokutu desaťtisíc eur dostal MAC TV za viaceré porušenia. V prvom prípade vysielateľ viackrát odvysielal upútavku na program Súdna sieň, a to 5. januára približne o 13:05, 14:22, 15:42, 18:04 a 18:32, pri ktorej nezabezpečil, aby bola reklama slušná. Druhým prípadom bolo oddelenie reklamy, rozoznateľnosť a nezameniteľnosť reklamy od iných programov.

Dňa 23. decembra 2013 pred programom Šport JOJ a po ňom odvysielala komunikát označujúci za sponzora programu spoločnosť Tatry mountain resorts. To isté sa stalo v rovnaký deň pred programom Panelák a po ňom ako aj pri prerušení tohto programu mediálnou komerčnou komunikáciou a pred jeho pokračovaním odvysielaním komunikátu označujúceho za sponzora programu spoločnosť Berlin – Chemie Menarini. Vysielateľ to zopakoval aj 5. januára pred programom Šport odvysielaním komunikátu označujúceho za sponzora programu spoločnosť Tatry mountain resorts.

Prekročila aj časový limit vysielanej reklamy

MAC TV však prekročil aj počet možných prerušení programu reklamou. Druhý 30-minútový časový úsek trvania programu „Muž so železnou maskou“, ktorý televízia odvysielala 5. januára, vysielateľ dvakrát prerušil zaradením reklamy. Televízia JOJ porušila aj určený časový limit vysielanej reklamy v rámci jednej hodiny. Dňa 23. decembra 2013 v čase od 20:00 do 20:59, od 21:00 do 21:59 a následne v čase od 22:00 do 22:59 odvysielala reklamu v celkovom časovom rozsahu prevyšujúcom zákonom stanovených 12 minút.

Licenčná rada však pokutovala MAC TV aj po tretíkrát, a to rovnako sumou 10-tisíc eur. Dôvodom bolo to, že televízia JOJ neodvysielala 29., 30. a 31. mája oznam o porušení zákona uložený radou ako sankciu za porušenie objektívnosti a nestrannosti z 8. apríla.

Odporúčané články

Rada opäť rozdávala pokuty, WAU zaplatí za erotiku Firma Piano Media odkúpila svojho rivala, spojí sa s Press+

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...