Telo argentínskej legendy formuly 1 exhumovali

Telo pretekára F 1 Juana M. Fangia exhumovali
Foto: SITA/AP

BUENOS AIRES 8. augusta (WEBNOVINY) – Telo argentínskeho automobilového pretekára, účastníka majstrovstiev sveta Formuly 1, v piatok exhumovali v snahe vyriešiť dva súdne spory o otcovstvo. Dvaja muži tvrdia, že sú synmi päťnásobného svetového šampióna, informovala tlačová agentúra Reuters.

Sudca Rodrigo Cataldo nariadil exhumáciu, ktorá sa uskutočnila na cintoríne v argentínskom meste Balcarce, kde sa Fangio narodil a zomrel, za prítomnosti predstaviteľov Nadácie Juana Manuela Fangia. Z telo odobrali vzorky DNA.

Bývalý automobilový pretekár Oscar Espinosa, ktorý krátky čas pôsobil vo Formule 3 a bol bežne známy v pretekárskych kruhoch ako „Cacho“ Fangio a Ruben Vazquez podali osobitne žaloby o otcovstvo.Fangio, ktorý získal v 50. rokoch päťkrát titul šampióna, zomrel 17. júla 1995 vo veku 84 rokov. Nikdy sa neoženil a myslelo sa, že bol bezdetný. Vazquez (73 rokov) povedal reportérom, že mu nejde o peniaze.

„(Môj) spor o otcovstvo sa začal už dávno a musel som prekonať veľa blokád a prekážok… V mojej žiadosti nejde o ekonomické záujmy… Chcem iba získať priezvisko Fangio.“ Vazquez tvrdí, že jeho matka, ktorá zomrela v roku 2012 vo veku 103 rokov, podpísala za prítomnosti verejného notára doklad, v ktorom tvrdí, že otcom jej syna bol Fangio.„Nie som v nijakom styku s príbuznými Fangia a pravdaže by som ich rád poznal,“ dodal.

Matka Espinosu, Andrea Berruetová, bola dlhoročnou priateľkou Fangia až do roku 1960 a údajne poskytla ako dôkaz Fangiovho otcovstva zväzok listov, ktoré jej napísal a v ktorých sa na syna vypytoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom