Telo majstra sveta formuly 1 po 20 rokoch exhumujú

Juan Manuel Fangio
Telo Juana Manuela Fangia exhumujú. Foto: SITA/AP

BUENOS AIRES 5. augusta (WEBNOVINY) – Argentínsky súd v utorok nariadil exhumovať telo päťnásobného majstra sveta formuly 1 Juana Manuela Fangia. Dôvodom je potreba uskutočnenia testov otcovstva, údajným potomkom by mal byť Oscar Cesar Espinoza.

O exhumácii rozhodol 10. júla už súd v Mar del Plata, meste najbližšom od Fangiovho rodiska Balcarce, no neskôr tento verdikt zrušil iný súd v La Plate. V tom čase totiž tvrdil istý Rubén Vázquez, že je synom slávneho pretekára. Sudca Rodrigo Cataldo však v utorok potvrdil, že exhumácia prebehne podľa plánového termínu v piatok 7. augusta. Fangio sa počas svojho života nikdy neoženil a nie je známe, že by mali deti, hoci mal dlhoročný vzťah s Espinozovou matkou Andreou Berruetovou. Argentínčan zomrel 17. júla 1995 vo veku 84 rokov v Buenos Aires.

Jazdec s prezývkou „El Chueco“ začal s kariérou pretekárskeho jazdca v roku 1930, preslávil sa najmä vďaka taktickej vyspelosti a rýchlosti. Päť titulov majstra sveta vo formule 1 získal v tímoch Alfa Romeo, Maserati, Mercedes a Ferrari. Fangio má na konte 24 víťazstiev vo veľkých cenách. Potvrdenie exhumácie jeho tela prišlo na 58. výročie triumfu na VC Nemecka 1957 na Nürburgringu, kde sa vtedy stal päťnásobným šampiónom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom