Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, euro
Foto: Shutterstock
2. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Tender za 15 miliónov eur, ktorý riešil aj ÚVO, zrušili

BRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) – Ministerstvo školstva zrušilo verejnú súťaž za predpokladaných 15 miliónov eur. Ide o súťaž na propagačné materiály a tlačiarenské služby, oznámenie o vyhlásení tendra rezort zverejnil ešte v októbri 2013.

Rezort súťaž zrušil

Ministerstvo chcelo v súťaži centrálne obstarať materiály a služby sebe aj svojim organizáciám. Napokon však rezort súťaž zrušil. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa totiž zaoberal námietkami k súťaži, ktoré podali dvaja navrhovatelia, a to proti vylúčeniu uchádzačov zo súťaže.

Úrad vydal rozhodnutie „odstrániť protiprávny stav“, a to zrušiť rozhodnutie o vylúčení uchádzača. Úrad ministerstvu nariadil zaradiť vylúčených späť do procesu verejného obstarávania a znovu vyhodnotiť splnenie podmienok účasti uchádzačov. Rozhodnutie vydal ÚVO ešte v marci, zverejnené je na internetovej stránke úradu.

Tender vyhlásia rovnakým postupom

„Verejná súťaž Propagačné materiály, tlačiarenské služby a distribúcia bola prehodnotená verejným obstarávateľom a boli zistené okolnosti, ktoré menili rozsah predmetu zákazky, z tohto dôvodu bola predmetná súťaž zrušená,“ reagoval hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák. Dodal, že po spracovaní zmenených okolností, teda obsahu, rozsahu a podmienok vyhlásia obstarávanie tým istým postupom.

ÚVO vyhovel aj ďalšej námietke proti vylúčeniu uchádzača, a to pri súťaži rezortu školstva v predpokladanej hodnote tri milióny eur na kancelárske tonery a tonerové náplne. „Verejná súťaž na kancelárske tonery a tonerové náplne prebieha a verejný obstarávateľ podľa rozhodnutia ÚVO opätovne vyhodnocuje splnenie podmienok účasti, presne v súlade s rozhodnutím ÚVO,“ uvádza hovorca rezortu školstva Kaliňák. Ďalšie podrobnosti k súťaži podľa neho nie je možné poskytnúť.

Odporúčané články

Stavebné firmy môžu byť vymazané zo zoznamu podnikateľov Vláda chce nakúpiť vrtuľníky a lietadlá ‘salámovou metódou’

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...