Serena sa na úvod potrápila, ale v Miami zdolala krajanku

Serena Williamsová

MIAMI 25. marca (WebNoviny.sk) – Svetová jednotka Serena Williamsová sa nečakane zapotila už v úvodnom svojom vystúpení na prestížnom tenisovom turnaji na tvrdom povrchu v Miami na Floride.

V súboji dvoch Američaniek S. Williamsová zdolala Christinu McHalovú za 127 minút 6:3, 5:7, 6:2. Až 56. hráčka rebríčka WTA McHalová čelila za stavu 4:5 v druhom sete pri podaní vysokofavorizovanej súperky mečbalu, ale pozviechala sa a sériou troch víťazných gemov si vynútila tretí set. V ňom už s výnimkou úvodnej hry dominovala 8-násobná šampiónka z Miami a 21-násobná grandslamová víťazka S. Williamsová. V zápase, ktorý jej celkom nevyšiel podľa predstáv, nastrieľala 33 víťazných úderov vrátane 12 es.

„Súperka ukázala, že je schopná hrať veľmi dobre. Zabojovala a musela som sa zlepšiť, aby som si to uhrala. Turnaj v Miami je pre mňa jeden z najobľúbenejších. Bývam len neďaleko odtiaľto, aj včera som bola doma,“ uviedla S. Williamsová na webe WTA.

Už v 2. kole sa s turnajom v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne rozlúčili viaceré nasadené hráčky. Češka Lucie Šafářová (11.) nestačila na Belgičanku Yaninu Wickmayerovú 2:6, 3:6, Američanka Sloane Stephensová (20.) prehrala s Britkou Heather Watsonovou 3:6, 0:6 a hneď v úvode sa rozlúčili aj Nemka Andrea Petkovicová (21.) a Austrálčanka Samantha Stosurová (26.).

Platí to aj o Karolíne Schmiedlovej. Slovenská tenistka nasadená ako dvadsiata ôsma prehrala s domácou Madison Brenglovou za 98 minút 5:7, 4:6. Dvadsaťjedenročnej zverenkyni Milana Martinca v rámci programu NTC „Kajke“ Schmiedlovej, 30. v hodnotení, sa v tejto sezóne nedarí: v singli má zápasovú bilanciu 2:8 vrátane Fed Cupu, inkasovala piatu prehru v rade. Na individuálnej úrovni čaká na úspech vo dvojhre od 9. januára, keď v austrálskom Sydney triumfovala nad Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Laykold):

Madison Brenglová (USA) – Karolína Schmiedlová (SR-28) 7:5, 6:4 za 98 minút

Serena Williamsová (USA-1) – Christina McHalová (USA) 6:3, 5:7, 6:2

Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) – Alizé Cornetová (Fr.) 6:0, 6:1

Simona Halepová (Rum.-5) – Daria Kasatkinová (Rus.) 6:3, 7:5

Petra Kvitová (ČR-8) – Irina Falconiová (USA) 6:1, 6:4

Yanina Wickmayerová (Belg.) – Lucie Šafářová (ČR-11) 6:2, 6:3

Elina Svitolinová (Ukr.-12) – Šuaj Čang (Čína) 6:3, 6:0

Svetlana Kuznecovová (Rus.-15) – Carina Witthöftová (Nem.) 6:3, 4:6, 6:4