Tenisová exhibícia v Bratislave bude mať hviezdne obsadenie

Daniela Hantuchová
Tenistka Daniela Hantuchová na TK pred ďalším ročníkom tenisovej exhibície Tennis Classic 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Švajčiarka s rodiskom v Košiciach Martina Hingisová bude hlavná zahraničná hviezda 6. ročníka tenisovej exhibície Tennis Classic, ktorá sa uskutoční v stredu 4. decembra od 19.00 h v Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC) v Bratislave.

Okrem 33-ročnej 5-násobnej singlovej grandslamovej šampiónky a niekdajšej líderky renkingu WTA vo dvojhre aj štvorhre Hingisovej sa predstaví aj jej deblová partnerka nielen z tohto leta Daniela Hantuchová a dvaja francúzski povestní miláčikovia publika po celom svete – grandslamový finalista Jo-Wilfried Tsonga a bývalý siedmy hráč počítačového poradia Gael Monfils.

„Keď sme v roku 2008 začali tým, že sme priviedli do Bratislavy Peta Samprasa, bol to odvážny krok dobrým smerom, lebo takéto niečo tu chýbalo. Sme veľmi radi a poctení, že po minuloročnom asi najväčšom úspechu v podobe zabezpečenia prítomnosti Novaka Djokoviča, sa nám aj teraz podarilo zaistiť fanúšikom zaujímavých hráčov,“ povedal riaditeľ B&D Agency Roman Šmotlák, ktorý na štvrtkovej prezentačnej tlačovej besede v Bratislave informoval o účastníkoch za organizátorov aj v prítomnosti Daniely Hantuchovej. „Veľmi sa teším, že si konečne zahrám na Slovensku na podujatí takéhoto typu. Určite to bude veľmi príjemný večer a veľký zážitok pre mňa i všetkých divákov,“ uviedla Daniela Hantuchová.

Hingisová stále hrá skvele

Martina Hingisová
Švajčiarka s rodiskom v Košiciach Martina Hingisová. Foto: SITA/AP

Na štvrtkovej prezentačnej tlačovej besede v Bratislave o účastníkoch za organizátorov informoval riaditeľ B&D Agency Roman Šmotlák aj v prítomnosti Daniely Hantuchovej.

Program sa začne dvojhrou medzi Tsongom a Monfilsom na dva získané sety. V prípade skóre 1:1 rozhodne tzv. zápasový tajbrejk. Následne si zahrajú supertajbrejk Hingisová s Hantuchovou a napokon príde na rad miešaná štvorhra Hingisová, Monfils – Hantuchová, Tsonga na jeden set do ôsmich gemov namiesto štandardných šiestich.

„Martina stále hrá skvele. Kto raz bol šampión, zostane ním navždy bez ohľadu na dĺžku pauzy. Zápasy proti nej vrátane možno životného vo finále v Indian Wells v roku 2002 mi dali neskutočne veľa. Navyše, nielen v začiatkoch kariéry som od nej dostala mnoho cenných rád. O to viac ma teší, že si teraz spoločne zahráme na Slovensku, z ktorého aj ona pochádza. Martina plynule hovorí po česky. Na kurte či v šatni je výhoda, že sa môžeme v prípade potreby dohovoriť bez toho, aby nám okolie rozumelo, hoci väčšinou komunikujeme v angličtine, na ktorú sme z tenisového prostredia zvyknutejšie. Jazyková zdatnosť Martiny bude prednosťou aj teraz vzhľadom na malé prenosné mikrofóny počas mixu,“ predznamenala 30-ročná popradská rodáčka Hantuchová a k mužským aktérom dodala: „Najmä Monfils akoby hral exhibície aj počas normálnych zápasov. Myslím si teda, že čo sa týka zábavy, organizátori nemohli osloviť vhodnejších hráčov z terajšej špičky.“

Súčasťou exhibície bude akcia Kids Day

Vstupenky sa dostanú do distribúcie už v piatok 25. októbra, a to výhradne prostredníctvom siete www.predpredaj.sk. Budú v cenovom rozpätí 19 – 49 eur, VIP-lístky majú hodnotu 149 eur. Priamy prenos prinesie televízna stanica Slovak Sport.

Súčasťou Tennis Classic bude už o 15.00 h takisto v NTC akcia Kids Day. Približne 50-60 detí si zahrá s aktérmi exhibície a dostane od nich autogramy. Výťažok z tradičnej charitatívnej dražby rakiet a ďalších spomienkových predmetov od tenistov poputuje na projekt Stars for Stars a Nadáciu Daniely Hantuchovej, ktorá ponúkne fanúšikom takisto na dobročinné účely aj kalendár na rok 2014 a vlastnú kolekciu tričiek, šiltoviek a šiltov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela HantuchováGael MonfilsJo-Wilfried TsongaMartina Hingisová