Tenista Klein si zahrá na olympiáde v Tokiu dvojhru, zo singlového pavúka sa odhlásili viacerí hráči

Lukáš Klein
Slovenský tenista Lukáš Klein dostal aj do singlového pavúka Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 19. júla 15:47

Slovenský tenista Lukáš Klein sa na OH v japonskom Tokiu predstaví okrem štvorhry aj v dvojhre. Ako informuje oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ), dvadsaťtriročný Spišiak „profituje“ z odhlásenia viacerých hráčov singlového „pavúka“.

Dúfal, že bude náhradníkom

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) jedno z voľných miest ponúkla STZ. Lukáš Klein sa na OH dostal ako deblový partner Filipa Poláška.

„Je to skvelá správa, rozhodne sa teším. Už keď som sem cestoval, tak som trochu dúfal, že by som sa mohol dostať ako náhradník aj do dvojhry. Že sa to stalo skutočnosťou mi oznámili v pondelok tréneri Dávid Olasz a Tibor Tóth. Je dobré, že som sa to dozvedel už pár dní dopredu a nie iba pár hodín pred zápasom. Môžem sa aj na dvojhru v kľude pripraviť. Je to super možnosť reprezentovať Slovensko. Budem sa snažiť si to užiť a spraviť nejaký dobrý výsledok,“ povedal Lukáš Klein podľa webu STZ.

Mohol by prekvapiť

„Mám radosť, že sa Lukáš dostal aj do singlového pavúka. Patrí k našim najlepším mladým hráčom a myslím si, že by aj vo dvojhre mohol prekvapiť,“ poznamenal generálny sekretár STZ Igor Moška.

„Dostal som email od ITF ohľadom možnosti pre Lukáša štartovať aj vo dvojhre. Vzhľadom k tomu, že Talian Matteo Berrettini sa z turnaja odhlásil, prišla táto šanca pre Lukáša. ITF žiadalo potvrdenie od STZ, že o toto miesto v súťaži máme záujem, ktoré sme im obratom poslali späť. Lukáš sa teda môže tešiť aj na svoju singlovú olympijskú premiéru,“ povedal športový riaditeľ Slovenského tenisového zväzu Vladimír Habas na webe STZ.

Okrem Klein sa v dvojhre mužov na OH v Tokiu predstaví aj Norbert Gombos.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lukáš Klein
Firmy a inštitúcie STZ Slovenský tenisový zväz