Tenista Lacko skončil vo štvrťfinále, na Raonica nestačil

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko Foto: SITA/AP

TOKIO 4. októbra (WEBNOVINY) – Púť slovenského tenistu Lukáša Lacka na turnaji Rakuten Japan Open Tennis Championships v Tokiu sa skončila vo štvrťfinále.

Slovák, ktorý v Japonsku hral v hlavnej súťaži ako tzv. lucky loser z kvalifikácie, prehral v piatkovom boji o postup do semifinále s Kanaďanom Milosom Raonicom nasadeným ako tretím dvakrát 3:6. Zápas trval 63 minút.

Od víťaza minulotýždňového podujatia v thajskom Bangkoku inkasoval zverenec Ladislava Simona 11 es, sám ich dal dve.

Lacko si z Tokia odváža 100 bodov do svetového rebríčka ATP a šek na 32 160 dolárov.

Raonic si medzi najlepšími štyrmi zmeria sily s Chorvátom Ivanom Dodigom. Vlani bol na tomto turnaji vo finále, v ktorom nestačil na domáceho Keia Nišikoriho.

Dvadsaťpäťročný piešťanský rodák Lacko odohral s 22-ročným Raonicom, 11. v renkingu pre nasadzovanie, vyrovnaný duel. O osude prvého setu rozhodol siedmy gem, v ktorom zobral Kanaďan súperovi podanie. V deviatom potom premenil hneď prvý setbal. V druhom dejstve sa Raonic rýchlo dostal do vedenia 3:0 a náskok si už udržal.

„Dobre som sa vyrovnal s odlišnými podmienkami v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Vyplýva to z môjho momentálneho sebavedomia. Najprv som hral vo vysokej vlhkosti pod strechou, potom v teple bez nej a teraz v chlade. Loptičky dnes mali svižnejší odskok, čo mi dodalo veľa ´lacných´ bodov pri mojom podaní a pomohlo mi to rýchlejšie zakončovať,“ povedal Raonic.

Lacko sa k 7. októbru posunie z terajšej 81. oficiálnej pozície v hodnotení minimálne na 69. priečku, momentálne figuruje na 68. pozícii v prepočtovej neoficiálnej online verzii počítačového poradia. Najvyššie bol na 44. mieste. Na budúci týždeň je prihlásený na challenger do uzbeckého Taškentu.