Teraz ma už nevidia, však? Opýtal sa Barack Obama a odvolil

Barack Obama
Americký prezident Barack Obama predčasne hlasoval v prezidentských voľbách. Chicago, 7. október 2016. Foto: SITA/AP

CHICAGO 8. októbra (WebNoviny.sk) – Prezident USA Barack Obama predčasne odvolil v piatok v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať 8. novembra – hlas odovzdal počas cesty do svojho domovského mesta Chicago v štáte Illinois. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Okolostojaci diváci Obamu nadšene vítali, keď vošiel v centre Chicaga do budovy s miestnosťou určenou na predčasné hlasovanie v prezidentských voľbách. Obama bol senátorom práve za štát Illinois, kým sa stal šéfom Bieleho domu.

Usmievajúci sa Obama si podal ruku s členmi volebnej komisie v miestnosti a poďakoval sa im za „vynikajúcu prácu“, potom podišiel k elektronickému hlasovaciemu zariadeniu. „Teraz ma už nevidia, však?“ spýtal sa Obama členov volebnej komisie, keď zo žartu zakrýval svoje hlasovacie zariadenie pred zrakmi reportérov stojacich neďaleko.

Obama robil kampaň v prospech spolustraníčky, demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej, ktorú podporuje ako svoju nástupkyňu v Oválnej pracovni. Jej súperom je republikánsky kandidát Donald Trump. Obama bol v roku 2012 prvým americkým prezidentom, ktorý volil predčasne. Vtedy sa uchádzal o druhé funkčné obdobie v Bielom dome.

Prezident má naplánovaný víkend v Chicagu. Vo volebnej miestnosti sa zastavil medzi dvoma politickými benefičnými akciami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaDonald TrumpHillary Clintonová