Teroristi útočia na európsku a kresťanskú kultúru, píše Orbán Macronovi v reakcii na útok v Štrasburgu

Emmanuel Macron, Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán a francúzsky prezident Emmanuel Macron. Foto: Yoan Valat, Pool via AP, Markku Ulander/Lehtikuva via AP - koláž WBN.

BUDAPEŠŤ 13. decembra (WebNoviny.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán v súvislosti s teroristickým útokom v Štrasburgu poslal kondolenčný list francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. Informuje o tom agentúra MTI s odvolaním sa na Orbánovho hovorcu Bertalana Havasiho.

„Maďarsko a maďarská vláda stojí v týchto ťažkých časoch na strane Francúzska. S našou podporou v ochrane hraníc a bezpečnosti môžete aj naďalej rátať,“ napísal Orbán.

Maďarský premiér v liste vyjadril sústrasť pozostalým obetí a zaželal zraneným skoré uzdravenie, ale aj upozornil, že teroristi útočia na európsku a kresťanskú kultúru.

Som presvedčený, že páchatelia si vzali na mušku nielen Francúzsko a Francúzov, ale aj európsku a kresťanskú kultúru, ktorá spája náš kontinent,“ uviedol Orbán.

Pri útoku, ktorý sa odohral v utorok večer v centre Štrasburgu neďaleko vianočných trhov, zahynuli dve osoby, tretia je v stave klinickej smrti a ďalších dvanásť ľudí utrpelo zranenia, šiesti z nich vážne. Útočníkom má byť 29-ročný Chérif Chekatt.

Chekatt na svoje obete strieľal a neskôr aj útočil nožom. Po útoku si podľa výpovedí svedkov zobral taxík, ktorým sa odviezol do inej časti mesta. Tam sa ešte dostal do prestrelky s policajtmi, ktorí ho prenasledovali, a následne im zmizol a polícia po ňom stále pátra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel MacronViktor Orbán