Teroristický útok v Británii je otázkou času, tvrdí polícia

Westminsterská katedrála
Westminsterská katedrála Foto: SITA/AP

Londýn 1. augusta (WebNoviny.sk) – Teroristický útok na Britániu je vysoko pravdepodobný a je len otázkou času, kedy príde. Vyhlásil to šéf metropolitnej polície Bernard Hogan-Howe, ktorého citovala spravodajská stanica BBC.

Hogan-Howe v tejto súvislosti spomenul nedávne udalosti v Európe a množstvo zmarených pokusov o útok v Británii. Zdôraznil, že prijatie rozdielnosti a „zdieľaných hodnôt“ zo strany Británie vytvára pre teroristov nepriaznivé prostredie. Stupeň teroristickej hrozby v krajine na úrovni „silný“, čo znamená vysokú pravdepodobnosť, už od roku 2014. V Británii ide o druhý najvyšší stupeň ohrozenia. Hogan-Howe podotkol, že nedávne útoky vo svete vyvolali u Britov „pocit strachu“.

Obrazom: Teroristický útok v Nice

Vlaňajšie útoky v Paríži si vyžiadali 130 mŕtvych, tohtoročné v Bruseli 32 mŕtvych a v Nice prišlo o živor 84 ľudí. „Viem, že s každým novým prípadom, najmä ak sa udeje v našej blízkosti, narastá strach, že Británia bude ďalším cieľom v tejto vlne krutého a nezmysleného vraždenia. Viem, že obyvatelia chcú, aby som ich ako osoba zodpovedná za ochranu krajiny uistil, že k ničomu nedôjde. Obávam sa však, že im to na sto percent sľúbiť nemôžem,“ vyhlásil policajný šéf.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom