Slovenská dvadsiatka v Tipsport lige potrápila HC Košice, „oceliari“ zvíťazili iba o gól

HC Košice
Gólová radosť hráčov HC Košice Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský

KOŠICE 5. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc na vlastnom ľade zdolali hráčov slovenskej „dvadsiatky“ iba tesne 2:1 v štvrtkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy.

Hostia odolávali favoritovi až do druhej tretiny, keď najprv v presilovke otvoril skóre zápasu Dávid Šoltés a gólovú poistku pridal v oslabení 12 sekúnd pred druhou sirénou obranca Martin Bača.

Mladíkom z HK Orange „20“ sa podarilo v závere tretej tretiny zdramatizovať duel presným zásahom Erika Smolku, vyrovnať sa im však nepodarilo. Košice zvíťazili tretíkrát po sebe a v priebežnej ligovej tabuľke figurujú na treťom mieste.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 – 9. KOLO

•  štvrtok:

HC Košice – HK Orange „20“ 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 27. Šoltés (Pacan, Lundström), 40. Martin Bača (Kafka, Hovorka) – 58. Smolka (Zeleňák, Bjalončík)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Orolin – Korba, Smrek, 2401 divákov

Košice: Lundström – Pulli, Čížek, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka – Jenčík, Hovorka, Kafka – Koyš, Pacan, T. Klíma – Boltun, Suja, Šoltés – M. Novotný, Vrábeľ, Š. Petráš
HK Orange „20“: Durný – Fereta, Hedera, Dlapka, Švarc, Zeleňák, Kuna, Krempaský, Hílek – R. Mesaroš, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Bjalončík, Tamáši, Musliu – Marcinek, Václav, Smolka