Testovanie na koronavírus v Košiciach: Cez víkend otestovali takmer 29-tisíc ľudí, pozitívnych bolo viac ako 500

COVID 19: Testovanie v Košiciach
Administratívne pracovníčky na odbernom mieste v priestoroch Magistrátu mesta Košice počas celomestkého testovania antigénovým testom na COVID-19 v Košiciach. Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč
  • aktualizované 18. januára 9:14

Počas uplynulých troch dní bolo v Košiciach otestovaných 28 539 ľudí, z toho viac ako 1 800 v areáli spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK).

Vyše sto odberných tímov

Pozitivita sa zistila u 501 z nich, čo predstavuje približne 1,76 percenta. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Viac o téme: Koronavírus

„Testovalo sa na približne 65 miestach a k dispozícii bolo takmer 110 tímov. Počas nedele zdravotníci vykonali v meste 10 381 testov a pozitivita sa zistila u 174 ľudí, čo predstavuje 1,67 percenta,“ uviedol Fabian

Tri odberné miesta testujú aj v pondelok

Testovanie prebiehalo zároveň aj v siedmich okolitých obciach, kde cez víkend urobili spolu 2 641 testov. Pozitívny test zaznamenali u 61 ľudí, čo predstavuje pozitivitu 2,3 percenta.

V meste Košice začalo v piatok o 16.00 druhé kolo celomestského testovania osôb na ochorenie COVID-19. V meste bolo zriadených spolu 65 odberných miest a k testovania sa pridalo aj mesto Medzev a obce Budimír, Slanská Huta, Paňovce, Ždaňa, Veľká Ida, Rešica a Belža.

Celomestské testovanie skončilo v nedeľu s výnimkou troch odberných miest, kde sa bude testovať aj v pondelok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Fabian