Thajsko: Výbuch bomby počas volieb zranil 9 ľudí

Bez názvu
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

BANGKOK 25. júla (WEBNOVINY/AFP/AP) – V deň doplňujúcich volieb otriasol centrom Bangkoku výbuch, pri ktorom utrpelo zranenia najmenej deväť ľudí. Výbuch sa odohral nedeľu o 17:45 miestneho času (13:45 SELČ) na autobusovej zastávke vo frekventovanej nákupnej štvrti, kde sa nedávno diali aj masové protivládne protesty. Bomba bola podľa strediska pre mimoriadne udalosti ukrytá v odpadkovom koši a explodovala neďaleko rušnej križovatky oproti obchodnému centru Central World. Polícia zatiaľ nevedela potvrdiť, či mal incident nejakú spojitosť s prebiehajúcimi doplňujúcimi voľbami prípadne s opozičnými demonštráciami.

Nedeľné doplňujúce parlamentné voľby v severnom okrese hlavného mesta sú prvé od protestov a považujú sa za neformálne referendum verejnej mienky po nepokojoch. Prvé odhady zverejnia úrady dnes večer, pričom podľa prieskumu realizovanom pri východe z hlasovacích miestností by mal zvíťaziť vládny kandidát.

Bangkok sa pred dvoma mesiacmi stal dejiskom najhoršieho politicky motivovaného násilia za niekoľko desaťročí. Pri rozsiahlych demonštráciách zomrelo 90 ľudí a vyše 1900 utrpelo zranenia. Protesty hnutia červených tričiek v máji násilne potlačila thajská armáda.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom