The Beatles budú mať seriál, postarajú sa oň Američania

Beatles
Anglická skupina the Beatles bude mať seriál. Foto: SITA/AP Heritage Auctions

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Americká televízna spoločnosť National Broadcasting Company (NBC) pripravuje seriál o legendárnej britskej kapele The Beatles.

Novinka by mala ponúknuť osem epizód. O scenár sa postará Michael Hirst, ktorý má na konte napríklad televízny hit Tudorovci: Sex, moc a intrigy (2007 – 2010). Produkciu majú okrem Hirsta na starosti Teri Weinberg a Ben Silverman, ktorí sa už podieľali aj na spomínanom seriáli.

Video: THE BEATLES – I Saw Her Standing There
Jedna z najvplyvnejších kapiel všetkých čias

The Beatles vznikli v roku 1960 v Liverpoole a dodnes ich hudobní kritici považujú za jednu z najlepších a najvplyvnejších kapiel všetkých čias. Vo Veľkej Británii nahrali a vydali dvanásť štúdiových albumov. Kapela má na konte desať prestížnych cien Grammy, a to vrátane Grammy za celoživotný prínos.

Formácia získala aj Oscara, a to za skladbu Let It Be z rovnomenného dokumentárneho filmu z roku 1970. V roku 1988 The Beatles uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby Please Please Me, She Loves You, I Want to Hold Your Hand, Help!, Ticket to Ride, Yesterday, All You Need Is Love, Hey Jude, Let It Be, Come Together, All My Loving, A Hard Day’s Night alebo And I Love Her.

Zo slávnej štvorky sú nažive už len dvaja členovia. Johna Lennona zavraždil v roku 1980 v New Yorku Mark David Chapman a George Harrison v roku 2001 podľahol rakovine. Paul McCartney a Ringo Starr sú stále hudobne aktívni.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George HarrisonMark David ChapmanPaul McCartneyRingo Starr