Theresa Mayová zostáva nezlomná napriek výzvam na odstúpenie

Theresa Mayová
Britská premiérka Theresa Mayová. Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. októbra (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová je podľa vlastných slov nezlomná aj napriek zložitému príhovoru na konferencii Konzervatívnej strany a rastúcim snahám zbaviť ju moci.

Zmeny vo vládnom kabinete

V rozhovore pre nedeľník Sunday Times sa vyjadrila, že nezuteká pred výzvami ani v čase, keď ju niektorí členovia strany žiadajú, aby odstúpila. Podľa britských médií pritom premiérka zvažuje v nasledujúcich týždňoch zmeny vo svojom vládnom kabinete.

Mayová zároveň v rozhovore odmietla klebety o tom, že plakala po svojom stredajšom vystúpení, počas ktorého sa straníckym kolegom ospravedlnila za volebný debakel. „V jednej chvíli som podľa médií ľadová kráľovná alebo robot a vzápätí zas plačúca žena, ktorá zúfalo potrebuje spánok,“ skonštatovala.

Nevzdáva sa

Pravda je, že moje pocity môžete zraniť rovnako, ako kohokoľvek iného, ale som dosť odolná,“ dodala s tým, že nemá vo zvyku vzdávať sa.

Nálada v radoch konzervatívcov je skleslá po tom, ako v júnových predčasných parlamentných voľbách prišli o vládnu väčšinu. Vládni ministri však Mayovej naďalej deklarovali podporu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Theresa Mayová