Thicke bojuje za Blurred Lines proti rodine Marvina Gayea

Robin thicke
Americký spevák Robin Thicke. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Americký spevák Robin Thicke sa spolu s rapperom T.I. a spevákom Pharrellom Williamsom obrátil na súd, aby reagoval na obvinenia rodiny Marvina Gayea.

Tá tvrdí, že trojica pri písaní hitu kopírovala hit zosnulého speváka Got to Give it Up a ďalšie skladby formácie Funkadelic. To Thicke aj jeho kolegovia odmietajú.

Gayeova rodina a spoločnosť Bridgeport Music, ktorá vlastní niekoľko piesní Funkadelic, od nich žiadajú finančné odškodnenie. „Navrhovatelia, ktorí k Marvinovi Gayeovi, Funkadelic a ich hudobnému odkazu prechovávajú nesmiernu úctu a obdiv, s nechuťou odovzdávajú tieto súdne dokumenty,“ napísali.

„Odporcovia si privlastňujú celý žáner, nie špecifickú skladbu. Navrhovatelia vytvorili hit bez toho, aby niekoho kopírovali. To, že pripomína nejaký ‚zvuk‘, nie je porušením autorských práv. Pri skladaní Blurred Lines bolo naším cieľom pripomenúť istú éru,“ dodali. Takto chcú zabrániť tomu, aby Gayeovova rodina a Bridgeport Music podali žalobu.

Video: Robin Thicke – Blurred Lines ft. T.I., Pharrell

Tridsaťšesťročný Robin Thicke debutoval v roku 2003 albumom A Beautiful World, po ktorom nasledovali nahrávky The Evolution Of Robin Thicke (2006), Something Else (2008), Sex Therapy (2009), Love After War (2011) alebo Blurred Lines (2013). Spevák je manželom herečky Pauly Patton, známej napríklad zo snímok Hitch: Liek pre moderného muža (2005), Déja Vu (2006), Precious (2009) alebo Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011). Dvojica sa zosobášila 11. júna 2005 a v apríli 2010 sa im narodil syn Julian Fuego.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robin Thicke