Thor sa v ďalšom filme stretne s pradávnym nepriateľom

Thor
Foto: entertainment.ie

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Disney a filmové štúdio Marvel oznámili zápletku pripravovaného filmu o komiksovom superhrdinovi Thorovi s názvom Thor: The Dark World.

Hlavný protagonista v podaní Chrisa Hemswortha a astrofyzička Jane Foster, ktorú hrá Natalie Portman, sa v ňom spoja v boji proti pradávnemu nepriateľovi.

Marvelovský film Thor: The Dark World je pokračovaním dobrodružstva Thora, mocného Pomstiteľa, ktorý bojuje o záchranu Zeme i Deviatich kráľovstiev pred temným nepriateľom, ktorý ničí celý vesmír. Po udalostiach v Thorovi a Avengers: Pomstiteľoch sa Thor snaží obnoviť poriadok vo vesmíre, no starobylá rasa, ktorú vedie pomstychtivý Malekith sa vráti, aby ho znovu uvrhla do temnoty. Tvárou v tvár nepriateľovi, ktorému sa nemôže postaviť ani Odin a Asgard, sa musí Thor vybrať na svoju najriskantnejšiu a najosobnejšiu cestu. Na tej sa opäť stretne s Jane Foster a bude prinútený obetovať všetko, aby nás všetkých zachránil,“ uviedli.

V pokračovaní snímky Thor (2011) si okrem spomínaných opäť zahrajú Tom Hiddleston (Loki), Stellan Skarsgard (Erik Selvig), Idris Elba (Heimdall), Kat Dennings (Darcy Lewis), Jaimie Alexander (Sif), Rene Russo (Frigga) či Anthony Hopkins (Odin), do obsadenia pribudli Christopher Eccleston a Adewale Akinnuoye-Agbaje. Na režisérsku stoličku sa posadí Alan Taylor. Film by mal do slovenských kín doraziť 7. novembra 2013. Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anthony HopkinsIdris ElbaNatalie Portman