Tibet zasiahlo silné zametrasenie s magnitúdou 6,2

Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy cítili aj v Ríme
Centrálnu časť Talianska zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,2, s epicentrom južne od mesta Perugia. Starosta Amatrice uviedol, že mesto utrpelo značné materiálne škody. Cesty vedúce do mesta aj z neho sú odrezané. Polovica mesta zmizla. Pod sutinami sa nachádzajú ľudia. Došlo i k zosuvom pôdy, hrozí zrútenie mosta. Otrasy bolo cítiť aj v Ríme, kde sa budovy chveli zhruba 20 sekúnd. (24. august 2016) Foto: Massimo Percossi/ANSA via AP

PEKING 17. októbra (WebNoviny.sk) – Americká geologická služba USGS v pondelok v oblasti Tibetu zaznamenala zemetrasenie s magnitúdou 6,2. Informovala o tom agentúra Reuters.

Hypocentrum zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke asi 25 kilometrov pod zemou a vo vzdialenosti asi 300 kilometrov severozápadne od mesta Qamdo (Čchang-tu) vo východnej časti Tibetského autonómneho regiónu.

Správy o obetiach na životoch, zranených alebo materiálnych škodách nie sú bezprostredne k dispozícii. Denník Financial Times však na svojej stránke upozornil, že vzhľadom na riedke osídlenie v oblasti a jej odľahlosť prichádzajú správy tohto druhu s oneskorením.

Naposledy hlásili zemetrasenie z Tibetu hlásili 22. septembra, keď tam zaznamenali otrasy s magnitúdou 5,3.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom