Tibor Mikuš má dosť podpisov, aby opäť kandidoval za župana

Tibor Mikuš
Foto: SITA

TRNAVA 5. septembra (WEBNOVINY) – Predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš má už dostatok podpisov na to, aby sa mohol o svoj post uchádzať v novembrových voľbách ako nezávislý kandidát.

Osobne však podpisy nezbiera, podľa jeho vyjadrenia ich zhromažďujú jeho priatelia. Podľa zákona o voľbách do samosprávnych krajov potrebuje nezávislý kandidát na predsedu petíciu s tisíckou podpisov.

,,Už ma informovali, že podpisov je dostatok. Napriek tomu pokračujú v ich zbieraní, predpokladám, že ich bude niekoľkonásobne viac ako potrebných tisíc,“ povedal Mikuš agentúre SITA.

Kandidovať bude ako nezávislý napriek tomu, že je predsedom strany Nová demokracia.

Vo voľbách ho podporí aj najsilnejšia strana Smer-SD a SNS. Okrem politických strán sa uchádza aj o podporu Matice slovenskej, Jednoty dôchodcov a ďalších združení a spolkov. Mikuš je na čele Trnavského samosprávneho kraja od volieb v roku 2005, v roku 2009 obhájil ako nezávislý kandidát s podporou strany Smer-SD a niekoľkých ďalších strán svoju pozíciu už v prvom kole. Jeho súperom v novembrových voľbách bude kandidát koalície KDH-SDKÚ Ivan Uhliarik, kandidovať chce aj József Nagy z Mosta-Híd a József Berényi z SMK.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan UhliarikJózsef BerényiJózsef NagyTibor Mikuš
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)