Tiger, ktorý ušiel zo zoo v Tbilisi, zabil človeka

Tiger
Foto: SITA/AP

TBILISI 17. júna (WEBNOVINY) – Tiger, ktorý cez víkend utiekol zo zatopenej zoologickej záhrady v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi, zabil v stredu človeka. Informovali o tom gruzínske médiá s odvolaním sa na oznámenie ministerstva vnútra.

Podľa televízie Rustavi-2 došlo k incidentu v areáli bývalej textilnej továrne na Námestí hrdinov. Tiger-albín zaútočil na majiteľa jednej z firiem po tom, ako muž vstúpil do skladu spolu s tromi kolegami. Ťažko zranený muž svojím zraneniam neskôr podľahol. Ďalšieho muža tiger uhryzol do paže.

Zviera polícia následne zabila, uviedol britský denník Daily Mail. Tbiliská zoo predtým oznámila, že všetky levy a tigre, ktoré boli po záplavách nezvestné, sa našli uhynuté. Stále sa nepodarilo nájsť jedného jaguára, ale šance na jeho prežitie sú malé.

Obrazom: Povodne v Tbilisi zabíjali, zo ZOO utiekli zvieratá

Podľa hovorkyne zoo, v ktorej sa nachádzalo asi 600 zvierat, sa utopilo osem levov, všetkých sedem tigrov a dva jaguáre. Prežili iba dva zo 14 medveďov a osem zo 17 tučniakov. Až v susednom Azerbajdžane sa našiel tučniak z Afriky, ktorý tam mal doplávať po rieke Vere.

Počet ľudských obetí záplav v Tbilisi vzrástol na 19. Šesť ľudí je stále nezvestných, okolo 40 rodín prišlo o strechu nad hlavou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom