Tiger Woods vyrovnal 54-ročný rekord, dosiahol už 82. víťazstvo na okruhu PGA

Tiger Woods
Americký golfista Tiger Woods počas podujatia Zozo Championship, na ktorom zaznamenal už 82. triumf na okruhu PGA. Narašino, 28. október 2019. Foto: SITA/AP.

Americký golfista Tiger Woods víťazstvom na podujatí Zozo Championship zaznamenal už 82. triumf na okruhu PGA. Dostihol tak doterajšieho rekordéra Sama Sneada, ktorý si tento počet pripísal na konto v rokoch 1936 – 1965.

Vyrovnané výkony

Štyridsaťtriročný Woods spečatil 1. miesto na turnaji v Japonsku v pondelok, keď prekonal aj domáceho favorita turnaja Hidekiho Macujamu.

„Je to šialené, strašne veľa víťazstiev. Počas mojej kariéry som bol schopný podávať vyrovnané výkony. Dnes to bol jeden z tých dní, keď som zo seba dokázal dostať najlepšie údery,“ vyhlásil rodák z Kalifornie.

Zdravotné problémy

Woodsa v ostatných rokoch trápili zdravotné problémy. Po tom, ako sa vystrábil z bolestí chrbta, musel pred dvomi mesiacmi podstúpiť artroskopiu kolena.

Aj túto prekážku však zvládol a na profiokruhu tak pôsobí už 23. sezónu. „Stále dokážem kontrolovať moju hru na golfovom ihrisku. Skrátka, viem, ako mám hrať a tento týždeň sa mi to aj podarilo,“ doplnil Tiger Woods.

Slovenský reprezentant Rory Sabbatini sa na tomto podujatí nestratil a obsadil 33. priečku s ďalšou štvoricou golfistov.

Štyridsaťtriročný rodák z juhoafrického Durbanu mal celkovú bilanciu 3 údery po par, v záverečnom kole dosiahol par ihriska 70 úderov. Víťazný Woods dosiahol spolu až 19 úderov pod par.