Tím Paneuropa Kings postúpil do finále EUHL

BRATISLAVA 7. apríla (WBN/PR) – Finále EUHL – Európskej univerzitnej hokejovej ligy bude mať aj slovenského zástupcu a to Paneurópsku vysokú školu „PanEuropa KINGS„, ktorá sa stretne v Česko-Slovenskom derby proti Karlovej Univerzite „UK Praha“.

V piatok sa o to v posledných sekundách riadneho hracieho času rozhodujúceho zápasu semifinálovej série postarali hokejisti Paneuropa Kings, keď na domácom štadióne V. Dzurillu v Ružinove zvíťazili nad hokejistami z Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne 5:4.

V dvoch domácich zápasoch tím Paneurópskej vysokej školy otočil nepriaznivý vývoj semifinálovej série proti UTB Zlín, keď po utorkovej prehre 3:4 v Uherském Ostrohu vyhral najprv v piatok 6:3 a sobotu 5:4. Piatková dominancia hráčov Kings bola spôsobená aj veľkou maródkou v tíme UTB Zlín, ktorý nastúpil len s necelými tromi formáciami. Kings tento zápas, ktorého slávnostné úvodné buly vhodil exminister vnútra Vladimír Palko, rozhodli vo svoj prospech v tretej tretine, keď súperovi v rýchlom slede strelili 3 góly, čím sa dostali do pohodlného náskoku 6:1, ktorý Zlín dvoma gólmi v závere už len skorigoval.

V sobotu za stavu 1:1 na zápasy nastúpili obe mužstvá na rozhodujúci duel, ktorého hlavným rozhodcom bol Vladimír Baluška. Zlínčania doplnili káder a na ľad vykorčuľovali s kompletnými tromi formáciami, Kings vsadili na svoj osvedčený systém hry na štyri formácie. Od začiatku stretnutia sa hral rýchly hokej s peknými hernými momentmi a tvrdými osobnými súbojmi pri mantineli. O niečo navrch z hry mali Zlínčania, ale Kings v bráne podržal spoľahlivý Lukáš Orlík. V prvej tretine sa strelecky presadil iba útočník domácich Rastislav Zvara, vďaka ktorému išli Kings do šatne s jednogólovým náskokom. V polovici tretiny puk nešťastne zasiahol do tváre obrancu domácich Martina Tekáča a tvrdá rana mu spôsobila dvojitú zlomeninu nosa. Martin si však po ošetrení nasadil na prilbu mriežku a v tretej tretine sa do hry vrátil.

V druhom dejstve pokračoval oku lahodiaci hokej, o čo sa postarali oba tímy, strelecky sa však presadili iba domáci. Vďaka gólom Borisa Jankovského a najproduktívnejšieho hráča celej súťaže Mareka Marušiaka domáci Kings zvýšili svoj náskok už na 3:0. Po druhej tretine sa zdalo, že o výsledku zápasu je rozhodnuté.

V úvode tretej tretiny vykresal pre UTB iskierku nádeje Michal Čech, o necelú minútu nato však na opačnej strane kontroval opäť Boris Jankovský a domácich poslal do vedenia 4:1. Kings potom mali niekoľko šancí rozhodnúť zápas, ale puk za chrbát Petra Kučeru nedokázali pretlačiť. Naopak, Zlín zásluhou Michala Čecha a Erika Měšťáneka dokázal znížiť na 3:4 z pohľadu hostí a záverečná desaťminútovka sľubovala napínavé vyvrcholenie. Snahu UTB o vyrovnanie korunoval gólom 77 sekúnd pred koncom Tomáš Martyčák a domácich divákov tak priviedol do mierneho šoku. Tí takmer kolabovali pri samostatnom úniku zlínskeho útočníka, ktorý však zoči-voči Orlíkovi nastrelil len žŕdku a z následného protiútoku 23 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Paneuropa Kings jej kapitán Dalimír Jančovič.

Prvé finálové stretnutie EUHL je naplánované na pondelok 7. apríla o 17:15 opäť na štadióne V. Dzurillu v Ružinove. Následne sa finálová séria presunie do Prahy, kde vo štvrtok 10. apríla budú mať výhodu domáceho prostredia hokejisti z Univerzity Karlovej. Prípadný tretí, rozhodujúci zápas sa bude hrať v piatok 11. apríla opäť v Prahe.