Tím roka 2017 podľa webu UEFA ovládli hráči Realu Madrid, chýbajú kanonier Kane aj hviezdny Neymar

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi
Zľava: Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Foto: archívne, SITA/AP.

NYON 11. januára (WebNoviny.sk) – Argentínčan Lionel Messi z FC Barcelona a Portugalčan Cristiano Ronaldo z Realu Madrid tvoria útočné duo v Tíme roka 2017 z hráčov pôsobiacich v Európe podľa hlasovania fanúšikov na webe Európskej futbalovej únie (UEFA).

Víťaznú jedenástku otvára brankár Buffon

Jedenástku zverejnili vo štvrtok predpoludním. Za najlepšieho brankára označili fanúšikovia Gianluigiho Buffona z Juventusu Turín.

Titul najlepší futbalista dostali aj obrancovia Dani Alves s Giorgiom Chiellinim z Juventusu Turín a Sergio Ramos s Brazílčanom Marcelom z Realu Madrid.

Do štvorčlenného stredu poľa prenikli Kevin De Bruyne z Manchester City, Toni Kroos a Luka Modrič z Real Madrid, a Eden Hazard z FC Chelsea. Tento rok však Jérome Boateng, Gerard Piqué či Andrés Iniesta o svoje umiestnenie prišli.

Padol nový rekord

Z pôvodnej 50-člennej nominácie neuspeli Neymar, Edinson Cavani, Harry Kane, Kylian Mbappé či Luis Suárez. V nominácii bolo päť brankárov a po pätnásť obrancov, stredopoliarov a útočníkov. Zastúpenie malo 16 klubov a 20 národností, Slovensko sa v nominácii neumiestnilo.

Do hlasovania sa zapojilo až 798 149 fanúšikov, z nich viac než pol milióna hlasov dostali iba zadáci madridského Realu Sergio Ramos (588 315) a Marcelo (558 495). Najviac hlasov odovzdali Európania (46 %), najmenej obyvatelia Oceánie (1 %). V rámci krajín dominovali Indovia (8 %) nasledovaní Poliakmi a Turkami (po 5 %).


Tím roka 2017 podľa webu UEFA

Gianluigi Buffon (Tal. / Juventus Turín) – Dani Alves (Braz. / Juventus Turín a Paríž Saint-Germain), Sergio Ramos (Šp. / Real Madrid), Giorgio Chiellini (Tal. / Juventus Turín), Marcelo (Braz. / Real Madrid) – Kevin De Bruyne (Belg. / Manchester City), Toni Kroos (Nem. / Real Madrid), Luka Modrič (Chor. / Real Madrid), Eden Hazard (Belg. / FC Chelsea) – Lionel Messi (Arg. / FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portug. / Real Madrid)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrés IniestaCristiano RonaldoDani AlvesEden HazardEdinson CavaniGerard PiquéGianluigi BuffonGiorgio ChielliniHarry KaneJérome BoatengKevin De BruyneKylian MbappéLionel MessiLuis SuárezLuka ModričSergio Ramos