Tím slovenských reprezentantov do dvadsať rokov nestačil na domáci výber v Portugalsku

Futbal
  • aktualizované 17. novembra, 11:13

PARCHAL 16. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali 1:3 s portugalskými rovesníkmi v piatkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v meste Parchal. Domáci tím lepšie zvládol úvodné dejstvo, v ktorom si utvoril dvojgólový náskok vďaka Danielovi Bragancovi a Leandrovi Cardosovi.

Krátko po prestávke napol tretí raz sieť za Martinom Vantrubom Nuno Santos a až potom sa presadili mladí Slováci. V 49. min skóroval stredopoliar Dunajskej Stredy Christián Herc, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou. Odveta medzi týmito dvoma súpermi je na programe v nedeľu 18. novembra o 18.00 h SEČ.

Medzištátne prípravné futbalové stretnutie – Parchal

• piatok

Portugalsko „20“ – Slovensko „20“ 3:1 (2:0) – hralo sa v Parchale
Góly: 35. Braganca, 39. L. Cardoso, 47. N. Santos – 49. Herc, rozhodoval: J. Bento (Portug.)

Zostava SR „20“: M. Vantruba – Špiriak (81. Slávik), M. Šulek (70. Pokorný), M. Bednár (70. Kopas), B. Sluka (70. Kozlovský) – M. Adamec, Herc (70. Halgoš), Špyrka (46. F. Blažek) – Kvocera (46. M. Tomič), Boženík (46. Chobot), Tupta (81. R. Kružliak)

• zdroj SFZ

Adrián Guľa (tréner SR „20“): „Z môjho pohľadu to bol vynikajúci zápas najmä pre hráčov, pretože mali možnosť okúsiť konfrontáciu s kvalitným súperom. Do stretnutia sme vstúpili pomalšie a so zníženým sebavedomím, čo portugalskí futbalisti využili a utvorili si šance na skórovanie. Potom sme pohrozili aj my, ale chýbala nám lepšia efektivita a väčší dôraz. V druhom polčase sme takisto horšie začali, inkasovali sme tretí gól, ale potom sme znížili a ani po viacerých striedaniach tempo hry nekleslo. Ľubomír Tupta si utvoril dve veľké šance na gól, ale nepodarilo sa mu ich premeniť. Môžu nás mrzieť nevyužité príležitosti, pretože toľko si ich proti Portugalsku nevypracovali ani silnejšie tímy.“

Christián Herc (stredopoliar a kapitán SR „20“): „Pred súperom sme mali od začiatku zápasu zbytočný rešpekt. Dvakrát sme v prvom polčase trafili brvno, z čoho sme boli aj frustrovaní. Musíme si z toho však zobrať pozitíva. Utvorili sme si šance a potrebujeme ich už len premeniť. Počas celého stretnutia nám chýbal väčší dôraz. Ak ho v nasledujúcom súboji zvýšime, môžeme byť úspešní. Ani po treťom góle sme však nezložili zbrane a dokázali sme znížiť. Naskytol sa mi voľný priestor, išiel som zo strany na bránku a využil som miesto, ktoré mi gólman nechal. Do stretnutia som nastúpil s kapitánskou páskou, čo bol pre mňa nesmierne krásny pocit.“