Timbaland pracuje na piesni s vokálmi Michaela Jacksona

Timbaland
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Americký hip-hopový producent Timbaland prostredníctvom krátkeho videa oznámil, že pracuje na piesni s názvom Chicago, ktorá by mala obsahovať vokály Michaela Jacksona.

“Je to ako keď dvaja králi pracujú spolu,“ vyjadril sa na margo novej skladby Timbaland, ktorý tiež priznal, že sa so zosnulým Kráľom popu rozprával o spolupráci po telefóne. Video, v ktorom tieto informácie zverejnil, však už nie je verejnosti dostupné.

Video: Timbaland oznámil, že pieseň Chicago bude obsahovať vokály Michaela Jacksona

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou jeho úmrtia bola akútna intoxikácia anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív.

Počas života nahral albumy ako napríklad Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991) či Invincible (2001). Medzi jeho najväčšie hity patria piesne Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, Man In The Mirror, Dirty Diana, Black Or White či Earth Song.

Štyridsaťjedenročný Timbaland spolupracoval s množstvom interpretov ako napríklad Madonna, Katty Perry, Aaliyah, Missy Elliot, Jay Z či LL Cool J. Produkoval tiež album Justina Timberlaka s názvom FutureSex/LoveSounds (2006) či nahrávku Loose (2006) od Nelly Furtado. Na konte má tiež vlastné štúdiovky Tim’s Bio: Life From Da Bassment (1998), Shock Value (2007) a Shock Value II (2009).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael JacksonNelly FurtadoTimbaland