Tímšprint severskej kombinácie v Lahti patril Nemcom

Rydzek
Prvé zlato na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune získal Nemec Johannes Rydzek. Foto: SITA/AP

LAHTI 7. marca (WEBNOVINY) – Nemeckí reprezentanti Fabian Riessle a Johannes Rydzek sa stali víťazmi sobotňajšieho tímšprintu v rámci Svetového pohára 2014/2015 v severskej kombinácii vo fínskom Lahti.

Dvojica Nemcov, ktorá bola po skokanskej časti na mostíku HS-130 na priebežnej piatej pozícii, triumfovala o 10,9 s pred Francúzmi Sébastienom Lacroixom a Jasonom Lamym-Chappuisom. Tretí stupienok obsadili s odstupom 11,2 s Nóri Magnus Krog a Haavard Klemetsen.

Vďaka úspechu Riessleho s Rydzekom zvýšilo Nemecko svoj náskok na čele priebežného poradia v Pohári národov pred druhým Nórskom na 52 bodov. Sobotňajšie preteky boli poslednou tímovou súťažou v tomto združenárskom ročníku SP, ktorý vyvrcholí na nórskom snehu dvoma súťažami jednotlivcov: v Trondheime 12. marca (HS-140 / 10 km Gundersenovou metódou) a Osle o dva dni neskôr (HS-134 / 15 km Gundersenovou metódou).

Svetový pohár v severskej kombinácii 2014/2015 – Lahti (Fín.) – sobota – výsledky:

Tímšprint (skoky na mostíku HS-130 / beh na lyžiach 2×7,5 km): 1. Nemecko I (Fabian Riessle, Johannes Rydzek) 30:39,0 min, 2. Francúzsko I (Sébastien Lacroix, Jason Lamy-Chappuis) +10,9 s, 3. Nórsko I (Magnus Krog, Haavard Klemetsen) +11,2, 4. Francúzsko II (Maxime Laheurte, Francois Braud) +11,9*, 5. Česko (Tomáš Portyk, Miroslav Dvořák) +11,9*, 6. Rakúsko I (Christoph Bieler, Lukas Klapfer) +12,9

*v prospech Francúzska II rozhodol fotofiniš

Priebežné poradie v Pohári národov (po 20 z 22 pretekov): 1. Nemecko 4064 bodov, 2. Nórsko 4012, 3. Rakúsko 2649, 4. Francúzsko 1824, 5. Japonsko 1591, 6. Taliansko 866