Tínedžerka zverejnila doteraz nevidené snímky Nirvany

Nirvana
Doteraz nevidené fotografie z prvého vystúpenia už nefungujúcej americkej kapely Nirvana sa dostali na internet po tom, ako ich prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter zverejnila istá Maggie Poukkula. Foto: twitter.com/mjpoukkula

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Doteraz nevidené fotografie z prvého vystúpenia už nefungujúcej americkej kapely Nirvana sa dostali na internet po tom, ako ich prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter zverejnila istá Maggie Poukkula. Tínedžerka sa chcela podeliť o snímky, na ktorých jej otec hrá spolu s lídrom formácie Kurtom Cobainom. Nevedela ale, že fotografie zobrazujú prvý koncert skupiny, ktorý sa konal v marci 1987.

Otec 19-ročnej Maggie, Tony Poukkula, chodil s Cobainom na strednú školu. Spoločné vystúpenie sa konalo v meste Raymond v štáte Washington v suteréne domu, v ktorom Tony žil. Nirvanu v tom čase okrem Cobaina tvorili Krist Novoselic a Aaron Burckhard. Poukkula si vtedy zahral na druhú gitaru. Podľa blogu Alternative Nation odohrala formácia skladby ako napríklad Aero Zeppelin, If You Must, Mexican Seafood či Hairspray Queen a tiež pár skladieb skupiny Led Zeppelin.

Nirvana
Foto: twitter.com/mjpoukkula

Identifikovanie fotografií prekvapilo aj samotnú Maggie Poukkula. „Nemala som potuchy, že sú z prvého koncertu Nirvany,“ uviedla. „Otec mi ich ukázal, no nikdy nespomenul, čo sa na fotkách deje. Zistila som to z článkov. Neuvedomila som si, že je to taká historická vec,“ vyjadrila sa.

Nirvana

vznikla v roku 1987 a debutovala albumom Bleach (1989). Najslávnejšiu zostavu kapely tvorili spolu s Cobainom spomínaný Novoselic a bubeník David Grohl, ktorý s formáciou nahral aj legendárny album Nevermind (1991). Štúdiovka zosadila z prvej priečky rebríčka Billboard 200 album Michaela Jacksona s názvom Dangerous (1991) a pochádzajú z nej hity ako Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium, In Bloom či Polly. Nirvana má na konte tiež nahrávky ako In Utero (1993) či MTV Unplugged in New York (1994). Vlani ju uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Kurt Cobain zomrel 5. apríla 1994 vo veku 27 rokov. Podľa oficiálnej verzie sa vo svojom dome v Seattli zastrelil guľovnicou.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.rollingstone.com, www.alternativenation.net a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kurt Cobain