Tinkov sníva o hviezdnom tíme so Saganom či Froomom

Peter Sagan na Tour de France
Radosť slovenského cyklistu Petra Sagana po víťazstve v siedmej etape Tour de France, ktorá merala 205,5 kilometra a viedla z Montpellier do Albi. Foto: SITA/AP

GRAN CANARIA 17. januára (WEBNOVINY) – Jeden z najbohatších mužov vo svete cyklistiky Oleg Tinkov má vysnívaný ideálny tím v tomto športe na dvoch kolesách. Ruský milionár v súčasnosti podporuje dánsky tím Tinkoff-Saxo.

V jeho drese jazdia Alberto Contador, Roman Kreuziger a od nového roka aj Slovák Michael Kolář. Ak by mal Tinkov možnosť vybrať do tímu mená pre rok 2015, potom by jeho výber bol jednoznačný.

Všetko by záležalo na tom, či by mali jazdci kontrakt. Ak by som však mal vysloviť tri alebo viac želaní, aby som vytvoril tím snov, potom by som podpísal zmluvy s Petrom Saganom, Fabianom Cancellarom, Markom Cavendishom a Chrisom Froomom. Toto by bol zaujímavý tím. Ak by sme mali tiež Alberta, potom by sme mohli obsadiť na Tour de France prvé dve miesta. Mali by sme problém rozhodnúť, kto by bol jednotkou a kto dvojkou. Bol by to tím vo vnútri tímu,“ povedal v rozhovore pre cyclingnews.com Oleg Tinkov.

Peter Sagan má v družstve Cannondale kontrakt do konca tohto roka. Tinkov sa v minulých mesiacoch zaujímal o kúpu Cannondalu, ale narazil na problém, že jeho súčasné vedenie chcelo predať len polovicu akcií. Rus však nechcel ísť do polovičného obchodu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto ContadorMichael KolářOleg TiňkovPeter SaganRoman Kreuziger