Tipos dal Cibulkovej krátko pred zmenou vlády 70-tisíc eur

Dominka cibulkova
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) – Štátna lotériová spoločnosť Tipos poskytla krátko pred výmenou vlády 70-tisíc eur občianskemu združeniu slovenskej tenisovej reprezentantky Dominiky Cibulkovej Aby hviezdy nezhasli. Tá sídli v byte, ktorý oficiálne vlastní jej matka a bývalá poslankyňa NR SR za SDKÚ-DS s manželom. Informoval o tom denník SME.

Šéf spoločnosti Miloš Ronec (nominant SDKÚ-DS) podľa SME podpísal darovaciu zmluvu 23. marca. Združenie vzniklo len pred Vianocami

Peniaze pre občianske združenie schvaľovalo predstavenstvo Tiposu, v ktorom je podpredsedom nominant SDKÚ- DS a údajne známy političky Günther Furin.

„Nemám s tým nič spoločné,“ reagoval pre SME Katarína Cibulková. Furin na otázku, či u neho vybavovala dotáciu Katarína, alebo Dominika Cibulková, priamo neodpovedal.

Tiposu najskôr odpovedal SME, že mladé športovkyne majú renomé z charitatívnych a dobrovoľníckych aktivít a úspešní ľudia by nemali byť diskriminovaní pre rodinnú príslušnosť. Spoločnosť vraj pozadie spolku neskúmala. Združenie podľa Tiposu podporu dostalo, lebo má záujem, aby sa nezabudlo na športovcov, ktorí v minulosti úspešne reprezentovali Slovensko, informuje o stanovisku štátnej spoločnosti denník SME.

Tenistka Dominika Cibulková tvrdí, že podporu získala štandardne a združenie zriadila na adrese, kde býva „Preto nepovažujem za nijakým spôsobom čudné či zarážajúce, že sídlo združenia je vedené na adrese jedného zo zakladajúcich členov združenia, kde si tento preberá aj poštové zásielky,“ povedala pre SME Cibulková.

https://www.youtube.com/watch?v=phLxhWJiI68

Združenie založila s kamarátkou, basketbalistkou Bronislavou Borovičkovou, ktorá priznala, že spolok ešte nič neurobil. Tvrdí, že iba vytvárajú jeho logo a webstránku. Dar od Tiposu je podľa nej prvým príspevkom združeniu.

Cibulková odmietla zverejniť, cez koho v Tipose peniaze žiadali a v akej výške vyčíslili náklady na spropagovanie bývalých reprezentantov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika CibulkováKatarína Cibulková
Firmy a inštitúcie TIPOS, a.s.