Tipsport liga bude s 10 klubmi, Liptáci nahradia Piešťancov

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica
Filip Bajtek z HK Nitra (vpravo) počas 1. zápasu finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica. Nitra, 12. apríl 2016. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja udelil licencie desiatim klubom Tipsport ligy pre nadchádzajúci súťažný ročník 2016/2017. Vyplýva to z informácie riadiaceho orgánu najvyššej hokejovej súťaže Pro-Hokeja a. s.

Podľa očakávania sa po vzájomnej dohode v nasledujúcej sezóne Tipsport ligy už neobjaví ŠHK 37 Piešťany, jeho miesto zaujme MHK 32 Liptovský Mikuláš. „Túto udalosť vnímame veľmi pozitívne. Očakávame, že príchodom Tipsport ligy na Liptov ziskame ďalšie nováčikovské nadšenie a športovú energiu tradičného hokejového regiónu. V neposlednom rade sa tešíme z ďalšieho kroku k úplnej ekonomickej stabilizácii našej najvyššej hokejovej ligy,“ informoval generálny riaditeľ Pro-Hokej a.s. Richard Lintner.

Všetkých desať klubov k 1. augustu poskytlo čestné vyhlásenie o splatení všetkých záväzkov voči hráčom aj trénerom. Odvtedy Pro-Hokej študoval predmetné podklady a odporučil výkonnému výboru SZĽH udelenie licencí.

Tipsport liga 2016/2017 má začiatok v piatok 9. septembra za účasti 10 tímov. V úvodnom kole sa odohrá aj súboj dvoch finalistov z uplynulého ročníka HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Nitra zvíťazila 4:2 na zápasy a prvýkrát v histórii sa dočkala majstrovskej radosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Lintner