Tipsport liga v ďalšej sezóne s novinkou, play-out sa už hrať nebude

Tipsport liga
Trofej pre víťaza Tipsport ligy. Foto: SITA/Urban Klement

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku má nového prezidenta, niekdajší gólman a aktuálne funkcionár HK Skalica Miroslav Lipovský na tomto poste nahradil Róberta Ľuptáka. Šéf detvianskeho hokeja koncom mája odstúpil z uvedenej pozície.

Zmluva o baráži

Lipovský v ostatných rokoch pracoval ako generálny manažér HK Skalica, väčšiu časť brankárskej kariéry strávil v Skalici a Žiline. „Ako zástupca klubu som vždy pripomienkoval veci tak, aby boli z našej strany výhodné. Teraz cítim ten tlak od klubov ja,“ povedal Lipovský.

Priznal tiež, že v prvých dňoch vo funkcii sa oboznamuje s tým, čo všetko zahŕňa pozícia prezidenta I. HL. „Včera sme uskutočnili pre nás dôležitú dohodu. So zástupcami Tipsport ligy sme podpísali zmluvu o baráži,“ prezradil Lipovský.

Cieľom bol priamy postup

Od nasledujúcej sezóny sa nebude hrať štvorčlenná súťaž play-out, ale iba baráž medzi víťazom I. ligy a posledným mužstvom po základnej časti najvyššej súťaže. „Našim cieľom bolo dosiahnuť pre víťaza priamy postup, ale to sa nepodarilo. Našli sme prijateľný kompromis pre všetky strany,“ vysvetľuje Lipovský.

Aktuálne vedenie I. HL rokuje so Slovenským zväzom ľadového hokeja o podpise novej zmluvy. „Teraz je pre nás prvoradé zabezpečiť pre kluby čo najlepšie podmienky. Dúfam, že sa v tejto otázke čoskoro posunieme ďalej. V budúcnosti by som chcel dosiahnuť pre víťaza I. ligy priamy postup do najvyššej súťaže. Lebo aj história ukazuje, že kluby, ktoré sa dostali v posledných rokoch do Tipsport ligy, sa v súťaži dokázali etablovať a zohrávajú v nej dôstojnú úlohu,“ dodal.

Informácie a hlasy priniesol oficiálny web SZĽH.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Lipovský