Tisíc Európanov v Nepále stále nenašli, nič o nich nevedia

Nepál zasiahlo silné zemetrasenie, o život prišli desiatky ľudí
Nepál zasiahlo v sobotu najhoršie zemetrasenie za posledných 80 rokov. Dosiahlo magnitúdu 7,9 a vyžiadalo si enormné množstvo obetí. Úrady hlásia až okolo 2000 mŕtvych a stovky ďalších utrpeli zranenia. Počet obetí však bude ešte stúpať. (25. apríla 2015). Foto: SITA/AP

KÁTHMANDU 1. mája (WEBNOVINY) – Takmer týždeň po ničivom zemetrasení v Nepále je stále nezvestných tisíc Európanov, dvanásť ich zahynulo. Informoval o tom v piatok šéf tamojšej delegácie EÚ.

„Nevieme, kde sú alebo kde by mohli byť,“ povedal veľvyslanec Rensje Teerink novinárom. Dodal, že v prípade nezvestných ide najmä o turistov v oblastiach Langtang a Lukla.

Obrazom: Nepál zasiahlo ničivé zemetrasenie

Langtang je turistický región severne od Káthmandu, ktorý zasiahli veľké lavíny a zosuvy pôdy. Lukla je východiskovým bodom pre horolezcov, ktorí vyrážajú na deväťdňovú výpravu k základnému táboru na Mount Evereste.

Počet obetí sobotňajšieho zemetrasenia už presiahol 6 200. Aj šesť dní po otrasoch s magnitúdou 7,9 v zničenej himalájskej krajine stále nachádzajú stovky tiel. Zranenia utrpelo takmer 14 000 ľudí.

Červený kríž uviedol, že mestá a dediny v okolí epicentra zemetrasenia v strednom Nepále sú „takmer úplne zdevastované“ a zasiahnutí obyvatelia sú v „zúfalej situácii“. Celkovo zemetrasenie postihlo asi osem miliónov ľudí, pričom najmenej dva milióny potrebujú okamžitú pomoc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom