Tisíce detí zomrú v dôsledku vojnového konfliktu, zverejnili zoznam najnebezpečnejších krajín

Sýria, deti
Matky s deťmi v Sýrii. Foto: ilustračné, SITA/AP

MNÍCHOV 15. februára (WebNoviny.sk) – V desiatich krajinách najviac zasiahnutých vojnami a ozbrojenými konfliktmi zomrie z tohto dôvodu každoročne viac než 100-tisíc bábätiek.

Vyplýva to zo správy organizácie na ochranu detí Save the Children. Správu zverejnili v piatok pri príležitosti medzinárodnej bezpečnostnej konferencie v Mníchove.

V oblasti zúriaceho konfliktu vyrastá podľa jej údajov takmer každé piate dieťa. „To je viac než kedykoľvek za posledných 20 rokov,“ uviedla výkonná riaditeľka Save the Children Helle Thorningová-Schmidtová. V roku 2017 žilo v takýchto podmienkach až 420 miliónov dievčat a chlapcov, pričom začiatkom 90. rokov to bola len približne polovica.

Medzi desať najnebezpečnejších krajín pre deti patria podľa organizácie Afganistan, Jemen, Južný Sudán, Stredoafrická republika, Konžská demokratická republika, Sýria, Irak, Nigéria, Somálsko a Mali. V týchto štátoch prišlo v rokoch 2013 až 2017 v dôsledku konfliktov o život najmenej 550-tisíc bábätiek, informuje Save the Children.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Helle Thorningová-Schmidtová