Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti politike novej vlády

V uliciach Chicaga sa protestuje proti NATO
Tisíce odporcov vojny a Severoatlantickej aliancie protestujú v americkom Chicagu tesne pred začiatkom summitu NATO, ktorý sa bude konať v nedeľu a pondelok. Vyše 3000 aktivistov vyzýva na ukončenie nákladných vojen, ktorých financovanie ide na úkor poskytovania sociálnych služieb. Demonštranti zablokovali dopravu v centre chicagskej obchodnej štvrte. Foto: SITA, AP

RÍM 18. mája (WEBNOVINY) – Tisíce Talianov vedených odborármi protestovali v hlavnom meste Rím proti politike novej koaličnej vlády. Informuje o tom spravodajský portál bbc.com.

Demonštranti niesli červené vlajky a plagáty a vyzývali stredopravého premiéra Enrica Lettu, aby zastavil úsporné opatrenia a zameral sa na tvorbu pracovných miest.

Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že dôvera v jeho krehkú koalíciu začína klesať.

Pred nastúpením do funkcie Letta sľuboval, že z vytvárania pracovných miest spraví svoju prioritu. Kritikom preto vadí, že sa sústreďuje na reformu dane z nehnuteľností.

Krajina momentálne zažíva svoju najdlhšiu recesiu za viac než 40 rokov. Nezamestnanosť dosiahla 11,5 percenta, ľudí pod 25 rokov je bez práce až 38 percent. Nová talianska vláda širokej koalície na čele s premiérom Lettom, ktorá prevzala moc v apríli, bojuje s poklesom ekonomiky v čase, kedy musí zároveň konsolidovať verejné financie. Štatistický úrad minulý týždeň uviedol, že taliansky HDP by mal tento rok klesnúť o 1,4 % po tom, čo sa vlani zmenšil o 2,4 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom