Tisíce ľudí sa zišli na pohrebe obetí útoku v Christchurchi, zúčastnila sa aj premiérka Ardernová

Nový Zéland, Christchurch
Smútiaci nesú telo obete útoku v Christchurch. Posledná rozlúčka sa uskutočnila len niekoľko hodín po piatkových modlitbách v parku Hagley pri mešite Al-Noor, na ktorých sa zúčastnili tisícky obyvateľov, pričom nechýbala ani premiérka Jacinda Ardernová. Foto: SITA/AP

CHRISTCHURCH 22. marca (WebNoviny.sk) – Tisíce ľudí sa zišli v piatok na hromadnom pohrebe 26 obetí útoku v novozélandskom meste Christchurch. Pohreb sa konal na moslimskom cintoríne, kde už minulý týždeň pochovali viaceré z celkovo päťdesiatich obetí streľby.

Posledná rozlúčka sa uskutočnila len niekoľko hodín po piatkových modlitbách v parku Hagley pri mešite Al-Noor, na ktorých sa zúčastnili tisícky obyvateľov, pričom nechýbala ani premiérka Jacinda Ardernová. Počas piatkového pohrebu pochovali aj najmladšiu obeť útoku, iba trojročného Mucaada Ibrahima.

Útok vo dvoch mešitách v Christchurchi sa odohral minulý piatok. Z činu je obvinený 28-ročný Austrálčan Brenton Tarrant, ktorý sa nachádza vo väzbe. V prípade dokázania viny mu hrozí doživotie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jacinda Ardernova