Tisíce študentov sa vybrali namiesto vyučovania do ulíc na demonštrácie, britská vláda to kritizuje

protest, klimatické zmeny
Dievčatko s transparentom v ruke počas demonštrácie za boj proti klimatickým zmenám vo Veľkej Británii, 15. február 2019. Foto: SITA/AP

LONDÝN 15. februára (WebNoviny.sk) – Tisíce britských študentov vo viacerých mestách po celej krajine sa v piatok namiesto vyučovania vybrali na demonštrácie za boj proti klimatickým zmenám.

Proti nečinnosti svojich vlád v boji proti globálnemu otepľovaniu protestovali v piatok stovky študentov aj pred budovou švajčiarskeho parlamentu v Berne či pred budovou Bundestagu v Berlíne.

Študenti vo Veľkej Británii, Švajčiarsku aj Nemecku sa inšpirovali svojimi rovesníkmi v Belgicku, ktorí začali chodiť namiesto do školy na demonštrácie už pred vyše dvoma mesiacmi a robia tak pravidelne každý štvrtok. Minulý týždeň sa k nim prvý raz pridali aj tisíce študentov v Holandsku.

Proti aktivite britských študentov sa v piatok ohradil úrad britskej premiérky Theresy Mayovej, ktorý vyhlásil, že je síce chvályhodné zaujímať sa o veci verejné, no nie je správne to robiť na úkor svojich povinností a zanedbávať tak školské vyučovanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Theresa Mayová