Tisícky študentov protestovali v Európe proti nečinnosti v boji proti klimatickým zmenám

Švajčiarsko, protesty, klimatická zmena
Študenti počas protestu „Mládež pre klímu“ protestujú proti nedostatočným opatreniam na boj proti klimatickým zmenám, Lausanne, Švajčiarsko, 18. január 2019.

BERLÍN 18. januára (WebNoviny.sk) – Tisícky študentov v piatok protestovali v Nemecku a vo Švajčiarsku proti nedostatočným opatreniam na boj proti klimatickým zmenám.

Demonštrácie inšpirovala študentka Greta Thunberg, ktorá v tejto veci vo Švédsku každý týždeň organizuje takzvaný „školský štrajk“. Protesty sa uskutočnili v desiatkach miest. Mnohí účastníci použili na sociálnych sieťach hashtag #FridaysForFuture, aby iniciatívu zviditeľnili aj na internete.

V Berlíne sa demonštranti zamerali na nadchádzajúce rozhodnutie politikov o ukončení využívania uhlia v krajine. Nemecko sa stále veľmi spolieha na hnedé uhlie, ktoré produkuje veľké množstvá skleníkových plynov.

Výbor expertov by mal tento mesiac zverejniť nezáväzné odporúčania o tom, ako by Nemecko mohlo v najbližších desaťročiach dosiahnuť prechod z využívania uhlia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom