Titul v skiatlone Nórke Slindovej, Garajová 43.

Astrid Öyre Slindová
Astrid Öyre Slindová Foto: spindel.oslonett.no

HINTERZARTEN 30. januára (WEBNOVINY) – Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Hinterzartene si v skiatlone žien na 7,5 + 7,5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom vybojovala titul Nórka Astrid Öyre Slindová. Náročnú trať zvládla za 44:47,4 min. O 8,1 s pomalšia bola jej krajanka Hilde Lauvhaugová, ktorá tak získala striebro, bronzová pozícia patrila Svetlane Nikolajevovej z Ruska. Z dvojice Sloveniek v štartovom poli dokončila preteky iba Katarína Garajová, ktorá prišla do cieľa na poslednej 43. pozícii. Za novou majsterkou sveta zaostala o viac ako 8 minút. Lucia Klimková preteky nedokončila.

Výsledky – skiatlon žien do 23 rokov na 7,5 + 7,5 km:

1. Astrid Öyre Slindová 44:47,4 min, 2. Hilde Lauvhaugová (obe Nór.) +8,1 s, 3. Svetlana Nikolajevová (Rus.) +17,0, … 43. Katarína Garajová +8:06,3, … Lucia Klimková (obe SR) – nedokončila.