Tlačová tajomníčka Bieleho domu Kayleigh McEnany mala už tiež pozitívny test na koronavírus

Kayleigh McEnany
Pozitívny test na ochorenie COVID-19 mala už aj tlačová tajomníčka Bieleho domu Kayleigh McEnany. Foto: AP Photo/Jacquelyn Martin

Pozitívny test na ochorenie COVID-19 mala už aj tlačová tajomníčka Bieleho domu Kayleigh McEnany. Je tak ďalšou osobou z okolia prezidenta Donalda Trumpa, ktorý je tiež nakazený koronavírusom, s pozitívnymi výsledkami testov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Koronavírus

McEnany oznámila pozitívne výsledky v pondelok ráno na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Zároveň zdôraznila, že predošlé testy mala „stále“ negatívne. Tlačová tajomníčka podľa svojich slov nemá žiadne príznaky a začala sa izolovať.

Napriek tomu, že koncom týždňa začali v Bielom dome i jeho blízkom okolí pribúdať prípady nákazy, McEnany stále chodila bez rúška, poukazuje CNN.

Nákaza tlačovej tajomníčky len vyvoláva ďalšie otázky, ako veľmi je koronavírus v Bielom dome rozšírený. Okrem prezidenta a prvej dámy mali pozitívny test napríklad jeho poradkyňa Hope Hicks, asistent Nick Luna i manažér Trumpovej kampane Bill Stepien.

Vírusom sa nakazili tiež bývalá poradkyňa Kellyanne Conway, predsedníčka Republikánskeho národného výboru Ronna McDaniel, bývalý newjerseyský senátor Chris Christie a republikánski senátori Thom Tillis, Mike Lee a Ron Johnson.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpKayleigh McEnanyová