To je nápad! Pozrite sa, z čoho si muž vyrobil luxusný bazén

Muž zmenil smetiarsky kontajner na luxusný bazén
Foto: Treehugger

NEW ORLEANS 17. júla (WEBNOVINY) – Inovatívny architekt Stefan Beese previedol smetné kontajnery na novú rovinu. Z lacného materiálu si na záhrade postavil fascinujúci bazén, ktorý chodia obdivovať všetci susedia.

Muž zmenil smetiarsky kontajner na luxusný bazén
Foto: Treehugger

Nemec, ktorý s rodinou žije v New Orleans, rád experimentuje s plechovými kontajnermi. V minulosti jeden z nich na festivale premenil na hlavné pódium. Myšlienka na bazén mu v hlave vŕtala už dlhšie.

„Hľadal som moderný doplnok do mojej záhrady. Páči sa mi, ako sa kontajnery dajú ukryť. A tiež sa mi páčila myšlienka, ako sa ľudia budú vypytovať: ´Je to laminát? Čo je to materiál?´ Mám rád prekvapenia,“ vysvetlil 42-ročný Beese.

Bazén má rozmery 2×7 metrov a architekt si pochvaľuje skutočnosť, že kamkoľvek sa bude sťahovať, bazén môže cestovať s ním.

Muž zmenil smetiarsky kontajner na luxusný bazén
Foto: Treehugger

Postup pri premene kontajneru pritom nebol náročný – po vyčistení ho architekt natrel farbou proti korózii a vložil ho do jamy podloženej vrstvou vápenca. Kontajner obalil izolačnou penou a obložil drevom.

Bazén s hĺbkou 1,5 metra stál architekta okolo 6000 dolárov (5500 eur). Beese priznal, že by to išlo ešte lacnejšie, ak by väčšiu časť práce urobil vlastnými rukami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom