To je smola! Neuveríte, čo prezradilo pestovateľov marihuany

Marihuana strecha sneh
Polícia v Holandsku zverejnila fotografiu, na základe ktorej zaistila pestovateľov marihuany. Tí mali poriadnu smolu, pretože ich "farmičku" prezradil... sneh. Foto: Polícia Haarlem

Polícia v Holandsku zverejnila fotografiu, na základe ktorej zaistila pestovateľov marihuany. Tí mali poriadnu smolu, pretože ich „farmičku“ prezradil… sneh.

Zatiaľ, čo strechy okolitých domov boli v meste Haarlem celé zakryté popraškom snehu, na dome pestovateľov sa vločky roztopili. Spôsobilo to teplo z lámp, ktoré obyvatelia používali na zabezpečenie rastu konopných rastlín, nasadených na povale.

Tamojšia polícia sa zameriava práve na takéto neobvyklé teplotné rozdiely. Minulý týždeň holandská polícia obsadila dom v meste Zutphen, kde objavili spálňu s 88 rastlinami marihuany, píše Washington Post. O dva dni neskôr zatkli ďalšieho pestovateľa v Arnheme.

Holandskí strážcovia zákona vyzývajú občanov, aby si v zime viac všímali strechy susedov a ohlásili svoje podozrenia.

Holandsko je síce známe liberálnymi zákonmi, týkajúcimi sa konope, ale zákon zakazuje pestovať viac ako päť rastlín alebo držať dávku väčšiu ako päť gramov na osobu.

Aj vo Veľkej Británii využívajú podobné metódy tepelnej detekcie, teplotu ale merajú špeciálnymi helikoptérami. Šéf leteckej polície z West Midlands ešte v roku 2013 povedal, že ich tepelné kamery môžu detekovať nezvyčajne vysoké teploty zo vzdialenosti niekoľko tisíc metrov.

Pestovatelia konope sa tak vo vyspelých krajinách musia pozerať najmä smerom hore, tí Slovenskí sa zatiaľ leteckého útoku obávať nemusia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom