Tohtoročnú dovolenku si neužila asi tretina Slovákov

dovolenka
x www.shutterstock.com

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Na tohtoročnej letnej dovolenke nebola tretina Slovákov. Naopak, viac ako jednu dovolenku absolvovalo zhruba 10 percent opýtaných.

Vyplýva to z online prieskumu, ktorý na vzorke 1 200 respondentov urobila výskumná agentúra NMS Market Research v spolupráci s nezávislým portálom Heureka.sk, ktorý porovnáva slovenské internetové obchody, ich tovary a ceny.

Až tridsaťpäť percent respondentov dovolenkovalo toto leto na Slovensku. Mimo Európy smerovali cesty šiestich percent Slovákov, do Čiech sa vybrali ďalšie štyri percentá,“ uviedol riaditeľ NMS Market Research Michal Osuský.

Zhruba polovica Slovákov si letnú dovolenku vybrala na internete, ďalších dvadsaťosem percent sa rozhodlo na základe odporúčania známych. Podiel ľudí, ktorí použili tlačené katalógy, klesol na jedenásť percent,“ uviedol projektový manažér Heureka.sk Kamil Demuth.

Aj tento rok prevládal medzi ľuďmi relaxačný typ dovolenky, na ktorý išlo šesťdesiatpäť percent opýtaných. Štvrtina Slovákov vyhľadala poznávací a asi šesť percent športový typ oddychu.

Informácie agentúre SITA poskytla Diana Mareková Theizlová z agentúry Fusion.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom