Tohtoročný Winter Classic uvedie zápas veľkých legiend

Winter Classic 2013
Hráči Detroitu a Gary Bettman počas predstavenia Winter Classic 2013. Foto: SITA/AP

DETROIT 12. júla (WEBNOVINY) – Tradičnému novoročnému súboju Winter Classic v zámorskej hokejovej NHL, ktorý sa uskutoční pod holým nebom na štadióne Michigan Stadium 1. januára 2013 a zmerajú si v ňom sily Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs, budú predchádzať exhibičné zápasy legiend oboch klubov.

Ide o dva kluby, ktoré tu boli a budú navždy. Je vynikajúci nápad niečo také zorganizovať,“ uviedol niekdajší krídelník Wendel Clark, ktorý by nemal chýbať v zostave kanadského mužstva.

Zástupcovia Detroitu a Toronta v stredu zverejnili širší zoznam hráčov, s ktorými počítajú na toto podujatie. Red Wings rátajú s účasťou Gordieho Howa, Teda Lindsayho, Chrisa Cheliosa, Larryho Murphyho, Mickeyho Redmonda, Johna Ogrodnicka, Luca Robitailla, Dina Ciccarelliho, Marka Howa, Chrisa Osgooda, Mika Vernona či Alexa Delvecchia.

Chýbať by nemali ani Kris Draper, Kirk Maltby, Darren McCarty alebo Joe Kocur. Maple Leafs chcú do exhibície nasadiť okrem spomenutého Wendela Clarka aj Darryla Sittlera, Douga Gilmoura, Ricka Vaiva, Darcyho Tuckera, Felixa Potvina, Mika Palmateera, Kevina Maguira, Dava Andreychuka, Curtisa Josepha, Johnnyho Bowera, Rona Ellisa či Jima McKennyho.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom