Tom Hardy stvárni Eltona Johna v snímke Rocketman

Tom Hardy
Hlavnú postavu v pripravovanej biografickej snímke Rocketman o hudobníkovi Eltonovi Johnovi si zahrá Tom Hardy. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Britský herec Tom Hardy stvárni hlavnú postavu v pripravovanej biografickej snímke Rocketman o hudobníkovi Eltonovi Johnovi. O réžiu sa postará Michael Gracey.

Samotný Elton John pre film prerobí niektoré svoje hity. Na snímke bude spolupracovať aj filmová spoločnosť Rocket Pictures, ktorú v roku 1996 založil John.

“Tom je hviezdny talent, ktorý pridá Eltonovmu príbehu mimoriadnu hĺbku. Veľmi nás teší, že máme takéhoto nadaného herca,“ vyhlásil výkonný riaditeľ spoločnosti Steve Hamilton Shaw. Snímku by mali začať nakrúcať na jeseň budúceho roka.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Okrem množstva iných ocenení získal aj päť Grammy, päť Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony.

Ako prvý interpret v histórii nedávno získal cenu Brits Icon. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Candle In The Wind, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight. Hudobník v septembri vydal 30. štúdiový sólový album s názvom The Diving Board.

Tridsaťšesťročný Tom Hardy sa predstavil napríklad v snímkach Čierny jastrab zostrelený (2002), RocknRolla (2009), Jeden musí z kola von (2012) či Návrat Temného rytiera (2012). Za účinkovanie vo filme Počiatok (2010) získal cenu BAFTA.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.digitalspy.co.uk, www.csfd.cz a z archívu agentúry SITA.

Video: Elton John – Sacrifice

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton JohnTom Hardy