Tomáš Klobúčnik skončil v elitnej dvadsiatke

Klobučník
Tomáš Klobučník Foto: SITA/Peter Kapusta

ŠTETÍN 10. decembra (WEBNOVINY) – Tomáš Klobučník obsadil v semifinále stometrovej polohovky na majstrovstvách Európy 2011 v plávaní v krátkom bazéne v poľskom Štetíne (8. – 11. decembra 2011) napokon 18. priečku (pôvodne 17.) časom 55,39 s. V sobotu išlo o jediný prienik slovenského plavca medzi najlepšiu dvadsiatku.

V predpoludňajších rozplavbách však neodolali až štyri slovenské rekordy. Dvadsaťjedenročný pretekár z J&T Teamu Bratislava Klobučník zlepšil vlastné maximum na 50 m prsia (27,81 s).

Zuzana Mimovičová tiež „vyšperkovala“ vlastný rekord na 100 m prsia, ktorý má aktuálne hodnotu 1:09,31 min. O predchádzajúci zápis sa pritom postarala iba nedávno, v posledný deň uzávierky limitov na ME – 20. novembra 2011 – ho časom 1:09,99 utvorila na pretekoch v Brne.

Ženská štafeta v zložení Katarína Milly, Zuzana Mimovičová, Katarína Listopadová, Miroslava Syllabová v disciplíne 4×50 m polohové preteky dosiahla čas 1:52,06 min, doterajšie slovenské maximum 1:54,14 utvorili na pretekoch v Trenčíne v roku 2009 a pričinili sa oň vtedy aj Milly s Listopadovou.

Talentovaný Richard Nagy (1993) zlepšil vlastný národný rekord na 1500 m voľný spôsob o takmer 10 sekúnd. V rozplavbách zaplával čas 15:13,88 min, predtým stanovil pretekár bratislavského J&T Teamu slovenské maximum na 15:23,78 na októbrových pretekoch Svetového pohára v nemeckom Berlíne.

Súhrn výsledkov sobotňajších finálových disciplín a konečné umiestnenia Slovákov v tretí súťažný deň na majstrovstvách Európy 2011 v plávaní v poľskom Štetíne (8. – 11. decembra 2011):

MUŽI

finále 100 m voľný spôsob: 1. Sergej Fesikov (Rus.) 46,56 s, 2. Luca Dotto (Tal.) 46,89, 3. Krisztián Takács (Maď.) 47,46, 4. Adam Brown (V. Brit.) 47,51, 5. Andrea Rolla (Tal.) 47,62, 6. Jevgenij Lagunov (Rus.) 47,63

finále 1500 m voľný spôsob: 1. Mateusz Sawrymowicz (Poľ.) 14:29,81 min, 2. Mads Glaesner (Dán.) 14:29,88, 3. Sergej Frolov (Rus.) 14:35,22, 4. Rocco Potenza (Tal.) 14:36,31, 5. Pal Joensen (Faer. ostr.) 14:37,83, 6. Job Kienhuis (Hol.) 14:39,01, … v rozplavbách 12. Richard Nagy (SR) 15:13,88 – rekord SR, celkovo 22. miesto

finále 50 m prsia: 1. Fabio Scozzoli (Tal.) 26,25 s, 2. Damir Dugonjič (Slovin.) 26,34, 3. Alexander Dale Oen 26,49, 4. Alexander Hetland (obaja Nór.) 26,54, 5. Čaba Siladji (Srb.) 26,72, 6. Robin van Aggele (Hol.) 26,78, … v rozplavbách 24. Tomáš Klobučník 27,81 – rekord SR, 45. Daniel Vácval (obaja SR) 28,53

finále 200 m motýlik: 1. László Cseh (Maď.) 1:50,87 min, 2. Nikolaj Skvorcov (Rus.) 1:51,21, 3. Joe Roebuck (V. Brit.) 1:51,62, 4. Pawel Korzeniowski (Poľ.) 1:51,71, 6. Velimir Stjepanovič (Srb.) 1:52,09, … v rozplavbách … 24. Norbert Trudman (SR) 1:58,46

semifinále 100 m polohové preteky: 18. Tomáš Klobučník (SR) 55,39

ŽENY

finále 400 m voľný spôsob: 1. Mireia Belmonteová-Garcíová (Šp.) 3:56,39 min, 2. Lotte Friisová (Dán.) 3:58,02, 3. Melanie Costová-Schmidová (Šp.) 4:00,30, 4. Federica Pellegriniová (Tal.) 4:00,46, 5. Hannah Mileyová (V. Brit.) 4:01,46, 6. Rieneke Terinková (Hol.) 4:04,80, … v rozplavbách 30. Katarína Filová (SR) 4:12,94

finále 50 m znak: 1. Anastasia Zujevová (Rus.) 26,23 s, 2. Georgia Daviesová (V. Brit.) 26,93, 3. Simona Baumrtová (ČR) 26,94, 4. Alexandra Urbanczyková (Poľ.) 26,97, 5. Arianna Barbieriová (Tal.) 27,09, 6. Michelle Colemanová (Švéd.) 27,12, … v rozplavbách 27. Katarína Milly (SR) 28,30

finále 100 m polohové preteky: 1. Theresa Michalaková (Nem.) 59,05 s, 2. Zsuzsanna Jakabosová (Maď.) 59,72, 3. Mie Nielsenová (Dán.) 1:00,10, 4. Evelyn Verrasztóová (Maď.) 1:00,17, 5. Laura Letrariová (Tal.) 1:00,23, 6. Hanna-Maria Seppäläová (Fín.) 1:00,44

finále štafety 4×50 m polohové preteky: 1. Dánsko (Mie Nielsenová, Rikke Pedersenová, Jeanette Ottesenová, Pernille Blumeová) 1:46,48, 2. Rusko 1:47,08, 3. Poľsko 1:48,70, … v rozplavbách 11. Slovensko (Katarína Milly, Zuzana Mimovičová, Katarína Listopadová, Miroslava Syllabová) 1:52,06 – rekord SR

rozplavby 100 m prsia: 25. Zuzana Mimovičová (SR) 1:09,31 – rekord SR

rozplavby 100 m motýlik: 22. Katarína Listopadová (SR) 1:00,00

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Dale OenKatarína FilováKatarína ListopadováMiroslava SyllabováRichard NagyTomáš KlobučníkZuzana Mimovičová