Tomáš nevidí dôvod na predčasné voľby, podľa Remišovej sú lepšou možnosťou než nefunkčná koalícia

Veronika Remišová, Erik Tomáš
Poslankyňa za OĽaNO Veronika Remišová a poslanec za Smer-SD Erik Tomáš. Foto: SITA/koláž WBN

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – Poslanec vládnej strany Smer-SD Erik Tomáš nevidí dôvod na predčasné voľby. Reagoval tak v nedeľnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom na otázku, či pre spor o zmluve o obrannej spolupráci s USA hrozia voľby skôr ako o rok v marci.

Nesúhlasia s letným termínom

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová povedala, že OĽaNO je pripravené ísť do volieb kedykoľvek, ale nebudú súhlasiť s letným termínom. Myslí si, že predčasné voľby sú lepšia možnosť ako nefunkčná koalícia. To, že koalícia nefunguje, je podľa nej faktom.

Tomáš argumentoval, že funguje. Vláda aj NR SR bez problémov zasadá a Slovensku sa podľa neho darí. Preto v momentálne situácii nevidí dôvod na predčasné voľby, ale priznal, že nevie, ako sa situácia môže vyvinúť.

Podľa Remišovej je Imrecze zlá voľba

Tomáš zároveň informoval, že sa uplynulý týždeň stretli predstavitelia koalície a dohodli sa, že všetky návrhy zákonov, ktoré majú dopad na rozpočet, presunú na aprílovú schôdzu.

Dovtedy by malo byť známe už meno nástupcu ministra financií Petra Kažimíra, ktorý odchádza do Národnej banky Slovenska. Či ním bude bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze, nepovedal.

„Nemám mandát hovoriť o mene, nie som člen predsedníctva,“ povedal s tým, že Smer sa ešte stále v tejto otázke nerozhodol. Podľa Remišovej je Imrecze zlá voľba, ako riaditeľ Finančnej správy sa podľa nej zdiskreditoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik TomášFrantišek ImreczePeter KažimírVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRNBS Národná banka SlovenskaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD