Tomáš Plekanec definitívne ukončil kariéru v NHL a prezradil svoje ďalšie plány

Tomáš Plekanec
Český útočník Tomáš Plekanec. Foto: SITA/AP

MONTREAL 10. novembra (WebNoviny.sk) – Český hokejový útočník Tomáš Plekanec v piatok na tlačovej konferencii v montrealskom Bell Centre oznámil, že definitívne uzavrel kariéru v zámorskej NHL. Skúsený 36-ročný center však chce naďalej pokračovať ako profesionálny športovec a plánuje odohrať minimálne jednu alebo dve sezóny na domácich klziskách.

„Bolo to ťažké rozhodnutie, ale je to pre tím najlepšie. Mám 36 rokov, liga je rýchlejšia a je tu veľa mladých hráčov, takže som vedel, že tento moment raz príde. Som však hrdý na to, čo som tu dokázal a som šťastný, že som mohol byť toho súčasťou,“ cituje iDnes.cz Plekanca, ktorý odohral v profilige 1001 zápasov v základnej časti a ďalších 94 štartov pridal v play-off.

Drvivú väčšinu z nich pritom absolvoval v drese Montrealu Canadiens. „Vždy som chcel končiť ako hráč Montrealu. Verím, že si ma tu budú pamätať ako hokejistu, ktorý do zápasov dával sto percent.“

Rodák z Kladna v piatok zároveň potvrdil, že hokeju sa chce venovať aj naďalej a bude si hľadať nový angažmán v Česku. „Záleží na tom, aký tím bude mať o mňa záujem, ako doň budem pasovať a aká bude moja úloha. Chcem pokračovať ako hokejista, ktorý bude svojou hrou baviť ľudí a bude platný v mužstve. Neberiem to tak, že idem z NHL do dôchodku cez českú extraligu,“ vyjadril sa pred niekoľkými dňami pre Seznam.

Plekancovo nové pôsobisko je zatiaľ len v rovine teórie. Český portál iDnes.cz však priniesol informácie, že ostrieľaného centra by mohol zlákať Jaromír Jágr do Kladna, ale oveľa pravdepodobnejšie sú ďalšie dva varianty. Hovorí sa o pražskej Sparte a Brne, kde býva jeho priateľka Lucie Šafářová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaromír JágrLucie ŠafářováTomáš Plekanec
Firmy a inštitúcie Montreal Canadiens